Powstanie remake “Piątku, trzynastego”? A może kolejny sequel? Nowe wieści

Piątek trzynastego Remake
Piątek trzynastego Remake w przygotowaniu? / Foto: Paramount

Czy seria “Piątek, trzynastego” nareszcie wybudzi się ze swojego pechowego, trwającego ponad trzynaście lat snu? Wygląda na to, że tak, a na pewno czynione są do tego przymiarki. Twórca pierwszej odsłony serii, Sean S. Cunnigham, ma pomysł, jak kontynuować legendarny cykl.

Piątek trzynastego Remake czy sequel – który film powstanie pierwszy?

Portal “Bloody Disgusting” dowiedział się, że Cunnigham nawiązał współpracę z reżyserem Jeremym Weissem (“Ghosted”) oraz scenarzystą Jeffem Lockerem (“Scars”) i panowie mają w planach realizację kilku horrorowych projektów. Ma między innymi powstać remake filmu grozy “Dom” z 1985 roku, którego twórcą był Steve Miner (ciekawostka: reżyser “Piątku, trzynastego II”).

Innym filmem tercetu Cunningham-Locker-Weiss będzie “The Night Driver” – opowieść o sprzedawcy prześladowanym przez psychopatę podczas drogi do domu. Zespół ma w planach realizację jeszcze jednego projektu – ma nim być remake pierwszego “Piątku, trzynastego”. Pomimo trwającej batalii sądowej, poświęconej serii Jasona Voorheesa, panowie są pozytywnie nastawieni do tego horroru. Jeremy Locker powiedział:

— Planowany, serialowy prequel “Piątku, trzynastego” wskrzesił zainteresowanie kolejnym filmem kinowym. Mamy więc nadzieję, że to podekscytowanie sprawi, że obie strony dojdą do porozumienia i wkrótce Jason powróci na duże ekrany, pierwszy raz od blisko czternastu lat. Mamy też plan awaryjny, dotyczący sequela pierwszego “Piątku”. Myślę, że fani pokochaliby tę historię.

Serial, o którym wspomina Locker, to oczywiście “Crystal Lake” – na pokładzie między innymi Kevin Williamson i Bryan Fuller. Warner Bros., który posiada prawa do tytułu “Friday the 13th”, nie skomentował na razie planów Lockera i Cunninghama.

Niedawno pierwszy “Piątek, trzynastego” (1980) był przedmiotem dyskusji w odcinku serialu dokumentalnego “Filmy naszej młodości”, który dostępny jest do obejrzenia na Netfliksie.

Previous Article
Dakota Johnson

Sundance Film Festival: Dakota Johnson drwi z Armie'ego Hammera

Next Article
A Quiet Place: Day One Alex Wolff

Alex Wolff gwiazdą nowego filmu z serii "Ciche miejsce"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share