William H. Macy dołącza do obsady nowej “Planety małp”

Kingdom of the Planet of the Apes William H. Macy
Kingdom of the Planet of the Apes – William H. Macy w obsadzie filmu / Foto: Wikimedia Comm.

Na nową odsłonę serii “Planeta małp” musimy jeszcze trochę zaczekać, ale projekt powoli zaczyna ruszać do przodu realizacyjnie. Wybrano właśnie nowego członka obsady, wkrótce powinny ruszyć konkretne prace nad dziełem. Aktorską ekipę zasilił właśnie William H. Macy – nominowany do Oscara za drugoplanową rolę w “Fargo”, dwukrotny laureat nagrody Emmy.

Kingdom of the Planet of the Apes William H. Macy oficjalnie w obsadzie filmu

Nowa część kultowej sagi science-fiction będzie nosiła tytuł “Kingdom of the Planet of the Apes” i zostanie przygotowana dla 20th Century Studios. Będzie to zupełnie nowy rozdział tej kultowej historii, a fabuła ma toczyć się wiele lat po wydarzeniach znanych z “Wojny o planetę małp”. Była to poprzednia część sagi, która ukazała się w 2017 r., i w której grali Woody Harrelson oraz Andy Serkis. Widowiskowa produkcja zaskarbiła sobie pozytywne recenzje krytyków i zgarnęła ponad 490 mln dolarów w światowych kinach.

Dokładny zarys fabularny “Kingdom of the Planet of the Apes” jest na razie nieujawniony. Scenariusz sequela napisali Josh Friedman (“Avatar: Istota wody”), Rick Jaffa i Amanda Silver (“Mulan”) oraz Patrick Aison (“Predator: Prey”). Fabularzyści mają więc na koncie tak zapierające dech w piersi produkcje, że nowa “Planeta małp” nie mogłaby się nie udać. Silver i Jaffa są też producentami, a stanowisko reżyserskie objął Wes Ball – twórca serii “Więzień labiryntu” z Dylanem O’Brienem.

Ponieważ fabuła jest owiana tajemnicą, nie wiemy jeszcze, kogo zagra William H. Macy. Aktor ma w swoim katalogu długą listę charakterystycznych ról – znany jest między innymi jako Jerry Lundegaard z kultowego “Fargo”, Donnie Smith z “Magnolii” Paula Thomasa Andersona czy wreszcie zawadiacki Frank Gallagher z telewizyjnego serialu “Shameless – Niepokorni”.

W obsadzie “Kingdom of the Planet of the Apes” znajdują się także Owen Teague (“Czarne lustro”, “To”), Freya Allan (“Wiedźmin”, “Zabójczy koktajl”), Kevin Duran (“Efekt motyla”), Peter Macon (“Orville”), Eka Darville (“Spartakus: Krew i piach”), Neil Sandilands (“The Flash”), Sara Wiseman, Travis Jeffery, Lydia Peckham i Ras-Samuel Weld A’abzgi.

Zdjęcia do filmu wystartowały już w październiku 2022 roku na terenie Disney Studios w Sydney. Projekt częściowo dofinansowany został przez australijski rząd. Obraz ma ukazać się 24 maja 2024 roku w Stanach Zjednoczonych; niewykluczona jest premiera na platformie streamingowej Disney+. Koncern liczy, że “Kingdom of the Planet of the Apes” będzie startem nowej, fantastycznonaukowej trylogii.

Previous Article
Russell Tovey Najlepsze seriale

Russell Tovey – biografia aktora, najlepsze filmy i seriale

Next Article
Community: The Movie

Wiemy, kiedy startują zdjęcia do filmowej kontynuacji "Community"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share