“Skarb narodów 3” rzekomo w fazie “aktywnych przygotowań”

Skarb narodów 3
Skarb narodów 3 – nowe wieści / Foto: Jerry Bruckheimer Films, Walt Disney Pict., Buena Vista

Od premiery filmu “Skarb narodów: Księga tajemnic” minęło szesnaście lat. Jednak pomimo upływu czasu fani serii wciąż oczekują trzeciej odsłony. Sequel może dojść do skutku już wkrótce. Niedawno producent Jerry Bruckheimer poinformował, że napisano już scenariusz kontynuacji. Teraz pozostaje czekać, aż główny gwiazdor – Nicolas Cage – oficjalnie potwierdzi swój udział w produkcji.

Skarb narodów 3 w fazie przygotowań. Powróci Nicolas Cage?

W grudniu doniesienia na temat ukończonego scenariusza potwierdził aktor Justin Bartha, który gra w serii Rileya Poole’a. Wiadomo, że producentem trzeciej odsłony “Skarbu narodów” będzie wspomniany Jerry Bruckheimer. Nie wiemy jeszcze, czy z projektem wiązany jest Jon Turteltaub – reżyser i producent serii. Podobnie Nicolas Cage – gwiazdor nie potwierdził jeszcze, że powróci w roli Benjamina Gatesa. Bez niego filmowy “Skarb narodów” zdaje się jednak nie mieć sensu.

W ostatnich tygodniach Bruckheimer powiedział mediom, że projekt wykroczył już poza fazę przygotowań scenariusza i znajduje się w fazie “aktywnych przygotowań”. Co to dokładnie oznacza – dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy. W rozmowie z serwisem “E! News” producent dodał tajemniczo: “Istnieje jakieś 47 powodów, dla których warto ekscytować się ‘Skarbem narodów 3′”.

Serwis IMDb jako datę premiery projektu “National Treasure 3” podaje rok 2024. Scenariusz przygotował Chris Bremner (“Bad Boys for Life”); w obsadzie wymieniany jest Ray Gaspard (“Iceman: Historia mordercy”). Jednym z producentów wykonawczych jest Charles Segars, który pracował też przy poprzednich odsłonach cyklu. Bartha dodał, że chętnie powtórzy kreację Rileya, jeśli zostanie zaproszony do współpracy przez twórców “trójki’. Ostatnio aktor wcielił się w tę rolę w serialu “Skarb narodów: Na skraju historii”, który zadebiutował na platformie Disney+ w połowie grudnia. W odcinkowej produkcji grają też Catherine Zeta-Jones i Harvey Keitel.

Nicolas Cage w wywiadzie dla czasopisma “GQ” sugerował, że chciałby powrócić do roli Benjamina Gatesa. Czy powrót jest możliwy? Miejmy nadzieję, że przekonamy się wkrótce.

Poprzednia część “Skarbu narodów” – “Księga tajemnic” – ukazała się w grudniu 2007 roku i zgarnęła prawie 460 mln dolarów w notowaniach box office’u. Pierwsza odsłona serii (2004) przyniosła zyski wynoszące 347,5 mln USD i była nominowana do nagrody Saturna jako najlepszy film akcji lub film przygodowy.

Previous Article
Obecność 4 ostatnim filmem w serii

"Obecność 4" ostatnią częścią serii? Tak sugeruje James Wan

Next Article
Aaron Taylor-Johnson jako James Bond

Wyścig o rolę Bonda: Aaron Taylor-Johnson wysuwa się na prowadzenie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share