Reżyserzy “Krzyku 6” o Neve Campbell: “Dobrze, że nie wróci w sequelu”

Krzyk 6
Krzyk 6 – reżyserzy o Neve Campbell / Foto: Paramount, Spyglass Media, Radio Silence, Project X

W czerwcu dowiedzieliśmy się, że Neve Campbell nie powróci w “Krzyku 6” jako niezniszczalna Sidney Prescott. Będzie to oficjalnie pierwsza część cyklu, w której nie występuje 49-letnia Kanadyjka. Jej bohaterka uchodzi za kultową – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych slasherowych final girls. Co na temat Campbell mają do powiedzenia reżyserzy “Krzyku 6”? To może Was zdziwić.

Krzyk 6 – zaskakujący komentarz reżyserów

Sidney Prescott zadebiutowała w serii “Krzyk” w 1996 roku – w pierwszej odsłonie nakręconej przez Wesa Cravena. W każdym kolejnym sequelu była terroryzowana przez maniakalnego zabójcę, Ghostface’a, jednak zawsze wychodziła z tego starcia obronną ręką. W “szóstce” Sidney, niestety, nie zobaczymy. Campbell przyznała, że zaoferowano jej zbyt niską gażę i z tego powodu postanowiła zrezygnować z występu w kontynuacji.

Reżyserzy “Krzyku 6”, Tyler Gillett i Matt Bettinelli-Olpin, wzięli udział w rozmowie z serwisem “Entertainment Weekly”. Pierwszy z panów przyznał, że Neve Campbell jest i na zawsze pozostanie integralną częścią sagi “Scream”, ale “to dobrze”, że postać Sidney nie powróci w sequelu:

— Kochamy Neve i jesteśmy wielkimi fanami Sidney Prescott, ale czujemy, że dostaliśmy szansę naprawdę zgłębić naszych nowych bohaterów. Myślę, że widzowie będą zaskoczeni i zadowoleni z tego, jak przedstawione są te postacie w naszym filmie. Ten projekt jest ważną częścią naszego życia już od pewnego czasu. Relacja między czwórką bohaterów zostanie przedstawiona w sposób bogaty i intrygujący.

Mówiąc o tej czwórce, Gillett ma na myśli postaci grane przez Jennę Ortegę (Tara), Melissę Barrerę (Sam), Masona Goodinga (Chad) i Jasmin Savoy Brown (Mindy). Są to bohaterowie z poprzedniego “Krzyku”, którzy przetrwali konfrontację z Ghostface’em.

“Krzyk 6” skupiony będzie na wątku czterech nastolatków, którzy zdołali pokonać Ghostface’a i uszli z życiem z masakry. Młodzi opuszczają Woodsboro w nadziei na świeży start. Szybko odkrywają, że nadal nie mogą czuć się bezpieczni. Ponoć akcja ma toczyć się w Nowym Jorku. Obsadę zasilają m.in. Courteney Cox, Samara Weaving, Josh Segarra i Hayden Panettiere. Premiera filmu w marcu 2023.

Zobaczcie nowy, pomysłowy plakat promujący “Krzyk 6”:

Previous Article
Buffy: Postrach wampirów Reboot

Sarah Michelle Gellar nie chce powrotu serialu "Buffy: Postrach wampirów"

Next Article
Maybe I Do Zwiastun

"Maybe I Do" - zwiastun komedii romantycznej z Roberts, Sarandon i Gere'em

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share