Jake Gyllenhaal o remake’u “Wykidajła”: “Poprzeczka jest postawiona wysoko”

Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal o swojej roli w remake’u “Road House” / Foto: The Weinstein Company, Wanda Pict., Fuqua Films

Już w przyszłym roku swoją premierę zaliczy film akcji “Road House” – będzie to remake klasycznego “Wykidajła” z lat osiemdziesiątych, gdzie rolę główną grał Patrick Swayze. Rolę po ikonicznym gwiazdorze przejął Jake Gyllenhaal. Co sądzi o wyzwaniu, przed jakim go postawiono?

Jake Gyllenhaal opowiada o swojej roli w remake’u Wykidajła

Jake Gyllenhaal gościł niedawno w programie telewizyjnym “Good Morning America”, gdzie mógł promować nowy film ze swoim udziałem – animację “Dziwny świat”. Odniósł się także do powstającego obecnie “Road House”. Zdjęcia do remake’u najprawdopodobniej już ukończono, znajduje się on na etapie postprodukcji. W rozmowie z dziennikarzem Gyllenhaal powiedział:

— Poprzeczka jest postawiona wysoko, ale Patrick (Swayze – przyp.) był moim przyjacielem, gdy był jeszcze z nami. Zawsze był wobec mnie przemiły. Noszę to wszystko w sercu, grając rolę, którą kiedyś sam stworzył. Czerpię pewne inspiracje od Patricka, choć ogólnie będzie to nowa wersja tej historii. Jestem podekscytowany naszym remakiem.

Patrick Swayze zagrał w oryginalnym “Wykidajle” Jamesa Daltona – tytułowego ochroniarza i mistrza karate, który pilnuje porządku w jednej z knajp. Właściciel baru ma powiązania z brutalnymi gangsterami. Teraz rolę po zmarłym aktorze przejmuje Jake Gyllenhaal. Jednak w nowym “Road House” Dalton będzie trochę inną postacią.

Dalton w remake’u będzie byłym zawodnikiem UFC (Ultimate Fighting Championship; organizacji mieszanych sztuk walki). Mężczyzna podejmuje pracę w charakterze ochroniarza w jednym z podupadłych barów na Florydzie. Okazuje się, że Floryda to nie tropikalny raj na ziemi, a miejsce pełne korupcji i przestępczości.

Gyllenhaal i Swayze mieli okazję zagrać razem w kultowym thrillerze psychologicznym “Donnie Darko” z 2001 roku.

Remake “Road House” został wyreżyserowany przez Douga Limana, a zdjęcia kręcone były na Dominikanie począwszy od sierpnia. W filmie, poza Gyllenhaalem, grają także zawodnik MMA Conor McGregor, Daniela Melchior, Travis Van Winkle, Lukas Gage, Billy Magnussen, Arturo Castro, Beau Knapp, Joaquim de Almeida, B. K. Cannon, Kevin Carroll, Darren Barnet, J. D. Pardo i Gbemisola Ikumelo.

Previous Article
The Fall Guy Teresa Palmer

Rośnie obsada filmu "The Fall Guy" z Ryanem Goslingiem

Next Article
Mia Goth

Mia Goth nominowana do nagrody Independent Spirit za rolę w horrorze "Pearl"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share