Zwiastun thrillera “Doppelgänger. Sobowtór” od twórców “Wielkiej wody”

Doppelgänger. Sobowtór Zwiastun
Doppelgänger. Sobowtór Zwiastun filmu / Foto: Next Film, TVN Warner Bros. Discovery

Studio Next Film udostępniło na YouTubie pierwszy oficjalny zwiastun (a właściwie teaser) filmu “Doppelgänger. Sobowtór”. Będzie to szpiegowski thriller z akcją osadzoną w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Jakub Gierszał występuje w filmie jako młody mężczyzna powiązany z aferą szpiegowską.

Doppelgänger. Sobowtór Zwiastun filmu szpiegowskiego z Gierszałem

Na premierę “Sobowtóra” będziemy musieli zaczekać do przyszłego roku. Akcja toczy się na przełomie lat 70. i 80. minionego wieku, a bohaterem będzie mężczyzna, który “traci swoją tożsamość”. Scenariusz częściowo poświęca uwagę agentom specjalnym i szpiegom Rzeczypospolitej Ludowej. Ważny dla fabuły filmu będzie sierpień 1980 roku oraz to, jak silne piętno odcisnął on na historii Polski. Jednocześnie część akcji ma dziać się we Francji, gdzie zamieszkuje bohater.

Jakub Gierszał występuje w filmie w roli głównej, jako pracujący w Strasburgu urzędnik Hans. Tomasz Schuchardt pojawi się jako Jan Bitner, z którym głównego bohatera łączy więcej, niż można zakładać. Obraz stanowi połączenie thrillera, dramatu, kina psychologicznego i filmu szpiegowskiego. Scenariusz napisał Andrzej Gołda, który był w przeszłości dwukrotnie nominowany do Orłów za fabuły do filmów “Pan T.” oraz “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

W obsadzie filmu znajdują się również Andrzej Seweryn, Katarzyna Herman, Adam Ferency, Wiktoria Gorodeckaja, Sławomira Łozińska, Emily Kusche, Krzysztof Dracz, Nathalie Richard i Joachim Raaf. “Doppelgänger. Sobowtór” zadebiutuje na ekranach polskich kin 24 lutego 2023 roku. Film nakręcił Jan Holoubek (“Wielka woda”, “Rojst”).

Jest to wspólne przedsięwzięcie TVN Warner Bros. Discovery i Next Film. Kierownictwem produkcji zajął się Tomasz Parnowski. Obraz otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Filmografię Jakuba Gierszała zamyka film muzyczny “Zadra” w reżyserii Grzegorza Mołdy. Obraz był nominowany do Złotych Lwów. Tomasza Schuchardta widzieliśmy niedawno w komedii obyczajowej “Chrzciny” u boku Katarzyny Figury, a także w dramacie wojennym “Orzeł. Ostatni patrol” z Antonim Pawlickim.

Previous Article
Święta z tobą

Pamiętacie Freddie'ego Prinze'a Jr.? Gwiazdor powrócił w filmie Netfliksa

Next Article
Bed Rest

Gwiazda "Krzyku", Melissa Barrera, zagrała w horrorze o ciąży i duchach

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share