Joaquin Phoenix i Rooney Mara zagrają w thrillerze Pawła Pawlikowskiego

The Island Joaquin Phoenix
The Island Joaquin Phoenix w obsadzie filmu Pawła Pawlikowskiego / Foto: Wikimedia Commons

Paweł Pawlikowski, twórca czarno-białego, nagrodzonego Oscarem dramatu “Ida”, szykuje swój nowy film. Będzie to anglojęzyczny thriller pod tytułem “The Island” i wystąpią w nim dwie hollywoodzkie sławy – Rooney Mara oraz niedawny ekranowy Joker, Joaquin Phoenix.

The Island Joaquin Phoenix w filmie Pawła Pawlikowskiego

Paweł Pawlikowski od lat pracuje za granicą. W 2004 roku wsławił się swoim melodramatem “Lato miłości”, w którym grała między innymi Emily Blunt, a później nakręcił choćby “Kobietę z piątej dzielnicy” z Ethanem Hawke’iem. Jego wspomniana “Ida” oraz “Zimna wojna” z Tomaszem Kotem zdobyły liczne prestiżowe nagrody, także od Akademii Filmowej.

Teraz Pawlikowski przygotowuje swój następny projekt – “The Island”. Będzie to koprodukcja Polski, Wielkiej Brytanii i Włoch, która powstanie dzięki wytwórniom Apocalypso Pictures i Extreme Emotions. Zdjęcia do filmu mają wystartować w 2023 roku. Scenariusz napisał sam Pawlikowski i jest on oparty na historii autentycznej. Akcja będzie toczyć się w latach trzydziestych minionego wieku. Amerykańska para chce zbudować swój własny “raj” na pewnej opuszczonej wyspie. Pewnego dnia u brzegu zatrzymuje się prywatny jacht pewnego miliardera. Raj zostanie utracony, a w życie małżonków wkradnie się zdrada.

Co ciekawe Phoenix i Mara sami też są parą od 2016 roku. Mają syna.

Producentką “The Island” będzie Ewa Puszczyńska (“The Silent Twins”, “Spring 1941”, “Ida”). Te stanowiska zajmą także Tanya Seghatchian, Mario Gianani, Lorenzo Gangarossa i John Woodward.

Zobaczcie zwiastun ostatniego dzieła Pawła Pawlikowskiego – “Zimnej wojny”.

Previous Article
Maraton halloween 2022

Maraton kina grozy na halloween. Trzy horrorowe premiery

Next Article
The Guardians of the Galaxy Holiday Special Zwiastun

Strażnicy Galaktyki świętują Boże Narodzenie wraz z Kevinem Baconem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share