“Na Zachodzie bez zmian” – zwiastun dramatu wojennego Netfliksa

Na Zachodzie bez zmian Zwiastun
Na Zachodzie bez zmian Zwiastun filmu wojennego / Foto: Netflix

Powieść antywojenna Ericha Marii Remarque’a “Na Zachodzie bez zmian” doczekała się nowej adaptacji. Klasyk literacki sprzed blisko stu lat nie był ekranizowany od około czterech dekad i nową wersję filmową postanowił przygotować Netflix. Zobaczcie pierwszy oficjalny zwiastun.

Na Zachodzie bez zmian Zwiastun filmu Netfliksa

Film stanowi porywającą historię młodego niemieckiego żołnierza Paula Bäumera, walczącego na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Walcząc o życie – i siebie również – młody mężczyzna poznaje prawdziwy wymiar konfliktu zbrojnego. Ten wymiar ma smak rozpaczy i strachu. Rolę główną zagrał 26-letni Felix Kammerer, któremu na planie towarzyszył między innymi Daniel Brühl (gwiazdor “Good Bye Lenin!” oraz “Falcona i Zimowego Żołnierza”).

Film wyreżyserował Edward Berger – twórca tak cenionych produkcji jak “Wszyscy, których kocham”, “Patrick Melrose” czy “Jack” (2014). Widowisko już 12 września doczeka się oficjalnej premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie zresztą będzie ubiegało się o Nagrodę Festiwalową w sekcji “Prezentacje Specjalne”.

28 października 2022 “Na Zachodzie bez zmian” zadebiutuje na platformie Netflix w krajach dookoła świata, w tym w Polsce. W obsadzie, poza Kammererem i Brühlem, znajdują się m.in. Sebastian Hülk, Albrecht Schuch, Anton von Lucke, Devid Striesow, Peter Sikorski, Edin Hasanovic i Joe Weintraub.

Dramat wojenny jest niemieckim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

W przeszłości powstały już dwie adaptacje filmowe “Na Zachodzie bez zmian”. Pierwsza, z 1930 roku, zdobyła dwie Nagrody Akademii Filmowej, w tym za najlepszą reżyserię. Druga adaptacja, z 1979 r., była produkcją telewizyjną nagrodzoną nagrodą Emmy i BAFTĄ. W filmie grali Ian Holm i Donald Pleasence.

Previous Article
Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie Zwiastun

Mila Kunis i Finn Wittrock w zwiastunie nowego kryminału Netfliksa

Next Article
Red One Kiernan Shipka

Kiernan Shipka u boku The Rocka w świątecznej komedii "Red One"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share