Zobacz zwiastun filmu “IO” Jerzego Skolimowskiego

IO Zwiastun
IO Zwiastun nowego filmu Skolimowskiego / Foto: Gutek Film, Skopia Film, RPC

Studio Gutek Film zaprezentowało oficjalny zwiastun polskiego dramatu “IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Obraz ukaże się na ekranach kin 30 września. W obsadzie między innymi Isabelle Huppert, Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Tomasz Organek.

IO Zwiastun nowego filmu Jerzego Skolimowskiego

W filmie – zupełnie jak w “Na los szczęścia, Baltazarze!” – Skolimowski przedstawia nam głównego bohatera, którym jest… osioł. Poznajemy historię tytułowego IO, który stale trafia pod opiekę nowych ludzi – czasem są oni pełni empatii i serca, a kiedy indziej brutalni lub po prostu źli. “IO” to film o zezwierzęceniu wśród ludzi i równowadze między gatunkami.

Gutek Film, który zaprezentuje widowiskową produkcję w kinach, podsumowuje “IO” jako “zapierającą dech w piersi odyseję” oraz jako “obraz współczesnego świata”, który jest bardziej doświadczeniem niż fabułą sensu stricto. W maju polski dramat prezentowany był na Festiwalu w Cannes, gdzie Skolimowski otrzymał Nagrodę Jury. Film brał też udział w konkursie głównym, walcząc o Złotą Palmę, a ponadto rywalizował o Złote Lwy i był nominowany do nagrody na Nowych Horyzontach (sekcja mBank – Pokazy Galowe).

Poniżej oficjalny zwiastun kinowy filmu “IO”.

Gutek zapowiada, że film “IO” stanowi “manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne” i jest dziełem głęboko humanistycznym. W rolach głównych zobaczymy legendę francuskiego kina Isabelle Huppert (“Elle”, “Pianistka”) oraz Sandrę Drzymalską – sensację polskiego “podwórka” filmowego, gwiazdę “Sexify”, “Ostatniego komersu” oraz nadchodzącej biografii o Violetcie Villas.

W obsadzie znajdują się ponadto: Mateusz Kościukiewicz (“Matka Teresa od kotów”), Tomasz Organek (“Ewolucja gwiazd”), Lorenzo Zurzolo, Lolita Chammah, Mateusz Murański, Agata Sasinowska, Anna Rokita, Delfina Wilkońska, Michał Przybysławski i Waldemar Barwiński.

Źródło: Gutek Film

Previous Article
Mission: Impossible 8 Nick Offerman

Nick Offerman i Janet McTeer zagrają w "Mission: Impossible 8"

Next Article
Wykidajło Jake Gyllenhaal

"Wykidajło" z Jakiem Gyllenhaalem - obsada, data premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share