Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas

Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska
Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska jako słynna piosenkarka / Foto: instagram.com/lavafilms.pl; Amanda Kubiak

Studio Lava Films przygotowuje dramat biograficzny poświęcony ikonie polskiej sceny muzycznej – jest nią Violetta Villas. W prace przy projekcie zaangażowano aktorkę Sandrę Drzymalską – dziś dowiadujemy się, że jest ona odtwórczynią roli głównej.

Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska w roli legendarnej wokalistki

Na instagramowym profilu wytwórni Lava Films napisano: “Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w rolę Violetty Villas wcieli się Sandra Drzymalska znana z takich filmów jak ‘Sole’ (reż. Carlo Sironi), ‘IO’ reż. (Jerzy Skolimowski) czy serialu Netflixa ‘Sexify’.” Drzymalska jest obecnie jedną z popularniejszych aktorek młodego pokolenia.

Projekt nosi tytuł “Dzięcioł i Violetta”. Karolina Bielawska zajmuje się reżyserią i przygotowała scenariusz wraz z Małgorzatą Gospodarek. Operatorem zdjęć jest Michał Dymek, a za montaż odpowiada Agnieszka Glińska. Producentami są Agnieszka Wasiak i Mariusz Włodarski – reprezentujący Lava Films. Poniżej Sandra Drzymalska na zdjęciu promocyjnym.

Będzie to debiut fabularny Karoliny Bielawskiej, która ma na swoim koncie kilka krótkich metraży i dokumentów (m.in. “Mów mi Marianna” z 2015 roku – projekt przyniósł jej nominację do Orła). Bielawska od blisko sześciu lat opracowuje ten projekt i wkrótce wreszcie dojdzie on do skutku. Choć była gotowa wejść na plan już w okolicy 2016 roku, nie było to możliwe, bo trzeba było czekać na zgodę rodziny zmarłej gwiazdy. Jej członkowie współpracowali zresztą przy scenariuszu. Film opowie o tragicznym losie niedocenionej polskiej artystki, która wypowiedziała kiedyś pamiętne słowa: “Sława jest niebezpieczna dla słabych ludzi”.

Premiera filmu “Dzięcioł i Violetta” odbędzie się w 2023 roku.

Violetta Villas była artystką uniwersalną: wokalistką, śpiewaczką operową i operetkową, aktorką, kompozytorką. Była też aktywistką na rzecz zwierząt, wspierała schroniska dla psów. Śpiewała po polsku, angielsku, francusku, włosku czy hiszpańsku; wydała łącznie osiem albumów studyjnych i kilkaset piosenek. Jej największy szlagier, “Oczy czarne”, uchodzi za piosenkę reprezentacyjną dla Villas. Słynęła z wyjątkowego wizerunku i indywidualizmu, zrobiła karierę także za granicą. W 1965 r. zdobyła nagrodę Grand Prix International d’Interpretation za piosenkę “Ave Maria No Morro”, w 2008 r. przyznano jej Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 – roku swojej śmierci – była odznaczona Srebrnym Medalem dla osób “Zasłużonych Kulturze Gloria Artis”.

Źródło: instagram.com/lavafilms.pl; foto: Amanda Kubiak

Previous Article
Najlepiej zarabiający aktorzy 2022

Top 10: Najlepiej opłacani aktorzy 2022 roku

Next Article
Wrobiony Zwiastun

Piotr Adamczyk w mrocznym kryminale "Wrobiony" - zwiastun

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share