Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas

Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska
Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska jako słynna piosenkarka / Foto: instagram.com/lavafilms.pl; Amanda Kubiak

Studio Lava Films przygotowuje dramat biograficzny poświęcony ikonie polskiej sceny muzycznej – jest nią Violetta Villas. W prace przy projekcie zaangażowano aktorkę Sandrę Drzymalską – dziś dowiadujemy się, że jest ona odtwórczynią roli głównej.

Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska w roli legendarnej wokalistki

Na instagramowym profilu wytwórni Lava Films napisano: “Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w rolę Violetty Villas wcieli się Sandra Drzymalska znana z takich filmów jak ‘Sole’ (reż. Carlo Sironi), ‘IO’ reż. (Jerzy Skolimowski) czy serialu Netflixa ‘Sexify’.” Drzymalska jest obecnie jedną z popularniejszych aktorek młodego pokolenia.

Projekt nosi tytuł “Dzięcioł i Violetta”. Karolina Bielawska zajmuje się reżyserią i przygotowała scenariusz wraz z Małgorzatą Gospodarek. Operatorem zdjęć jest Michał Dymek, a za montaż odpowiada Agnieszka Glińska. Producentami są Agnieszka Wasiak i Mariusz Włodarski – reprezentujący Lava Films. Poniżej Sandra Drzymalska na zdjęciu promocyjnym.

Będzie to debiut fabularny Karoliny Bielawskiej, która ma na swoim koncie kilka krótkich metraży i dokumentów (m.in. “Mów mi Marianna” z 2015 roku – projekt przyniósł jej nominację do Orła). Bielawska od blisko sześciu lat opracowuje ten projekt i wkrótce wreszcie dojdzie on do skutku. Choć była gotowa wejść na plan już w okolicy 2016 roku, nie było to możliwe, bo trzeba było czekać na zgodę rodziny zmarłej gwiazdy. Jej członkowie współpracowali zresztą przy scenariuszu. Film opowie o tragicznym losie niedocenionej polskiej artystki, która wypowiedziała kiedyś pamiętne słowa: “Sława jest niebezpieczna dla słabych ludzi”.

Premiera filmu “Dzięcioł i Violetta” odbędzie się w 2023 roku.

Violetta Villas była artystką uniwersalną: wokalistką, śpiewaczką operową i operetkową, aktorką, kompozytorką. Była też aktywistką na rzecz zwierząt, wspierała schroniska dla psów. Śpiewała po polsku, angielsku, francusku, włosku czy hiszpańsku; wydała łącznie osiem albumów studyjnych i kilkaset piosenek. Jej największy szlagier, “Oczy czarne”, uchodzi za piosenkę reprezentacyjną dla Villas. Słynęła z wyjątkowego wizerunku i indywidualizmu, zrobiła karierę także za granicą. W 1965 r. zdobyła nagrodę Grand Prix International d’Interpretation za piosenkę “Ave Maria No Morro”, w 2008 r. przyznano jej Nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 – roku swojej śmierci – była odznaczona Srebrnym Medalem dla osób “Zasłużonych Kulturze Gloria Artis”.

Źródło: instagram.com/lavafilms.pl; foto: Amanda Kubiak

Previous Article
Najlepiej zarabiający aktorzy 2022

Top 10: Najlepiej opłacani aktorzy 2022 roku

Next Article
Wrobiony Zwiastun

Piotr Adamczyk w mrocznym kryminale "Wrobiony" - zwiastun

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share