Powstanie spin-off serii “Rocky” pt. “Drago”

Drago Spin-off
Powstanie film “Drago” – spin-off “Rocky’ego” / Foto: Metro-Goldwyn-Mayer

Niedawno informowaliśmy, że “Creed III” może nie ukazać się w kinach jesienią – teraz wiadomo już, że datę premiery przeniesiono na 3 marca 2023 roku. W międzyczasie powstał pomysł kolejnego spin-offu serii o Rockym Balboa. Jego bohaterem byłby inny ikoniczny pięściarz – Drago.

Drago Spin-off serii Rocky już w fazie przygotowań

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto byłby bohaterem filmu – czy Ivan Drago, czy może jego syn, Viktor. Ivana zagrał w przeszłości Dolph Lundgren. Szwed pojawił się w “Rockym IV” z 1985 roku, gdzie był przeciwnikiem Sylvestra Stallone’a na ringu bokserskim. Postać – podobnie jak sam sequel – uchodzi za kultową.

Viktor Drago to syn Ivana, który pojawił się w filmie “Creed II” z 2018 roku. W młodszego pięściarza wcielił się aktor rumuńskiego pochodzenia – mierzący 193 cm Florian Munteanu. Co ciekawe o potencjalnym spin-offie usłyszeliśmy po raz pierwszy jesienią 2021 r.; wspomniał o nim Lundgren w wywiadzie dla “The Hollywood Reporter”. Wtedy projekt miał charakter czysto hipotetyczny.

W “Creedzie II” Viktor Drago był przeciwnikiem Adonisa Creeda (w tej roli Michael B. Jordan). Obecnie nie potwierdzono jeszcze, że Lundgren i Munteanu powrócą w swoich rolach, choć, z racji na tytuł filmu, wydaje się to nieuniknione. Niemal pewne jest, że Sylvester Stallone nie zagra w filmie “Drago” Rocky’ego Balboa. Aktor wyznał niedawno, że nie jest fanem spin-offowej dylogii (“Creed”) i dlatego zrezygnował z udziału w “trójce”.

Filmografię Lundgrena zamyka thriller sensacyjny “90 minut do śmierci” ze Scottem Adkinsem, a już wkrótce premierę zaliczą też “Niezniszczalni 4” z jego udziałem. Floriana Munteanu zobaczymy niebawem w filmie przygodowym “Borderlands” u boku Jamie Lee Curtis i Cate Blanchett.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze filmy sportowe na Netfliksie

Previous Article
Informant Mel Gibson

Mel Gibson w thrillerze policyjnym o fingowaniu własnej śmierci

Next Article
Najlepsze filmy z Sandrą Bullock

Top 5: Najlepsze role w karierze Sandry Bullock

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share