Piotr Adamczyk w mrocznym kryminale “Wrobiony” – zwiastun

Wrobiony Zwiastun
Wrobiony Zwiastun filmu z Piotrem Adamczykiem / Foto: Kino Świat – materiały nadesłane

W sieci zaprezentowano oficjalny zwiastun nadchodzącego kryminału pt. “Wrobiony” – w roli głównej rozchwytywany ostatnimi czasy Piotr Adamczyk. Zdaniem reżysera, Piotra Śmigasiewicza, film ma przypominać kinowy odpowiednik obrazów Caravaggia. Premiera w polskich kinach już w nadchodzącym miesiącu – 19 sierpnia.

Wrobiony Zwiastun filmu kryminalnego z Piotrem Adamczykiem

Śmigasiewicz tak zapowiada swój kryminał “Wrobiony”: “To studium człowieka poszukującego, odkrywającego tajemnicę, znajdującego się w odwiecznej kryminalnej wędrówce między światłem a cieniem”. Poniżej oficjalny opis fabuły, udostępniony przez dystrybutora (Kino Świat):

— Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz “Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany.

To nie pierwszy raz, kiedy Adamczyk występuje w kryminale z międzynarodową intrygą. Zaledwie kilka miesięcy temu widzieliśmy gwiazdora w superprodukcji “Small World” Patryka Vegi, z wątkiem porwań dzieci i szajki pedofilskiej. Grał postać dzielnego detektywa.

Scenariusz kryminału przygotował sam reżyser, Piotr Śmigasiewicz, a operatorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak. Muzykę skomponował Paweł Mykietyn (“Wałęsa. Człowiek z nadziei”), za montaż odpowiedzialny jest Jarosław Kamiński (“Zimna wojna”). Obsadę filmu “Wrobiony” zasilają: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz, Alessandra Mastronardi, Torsten Voges, Gedeon Burkhard i Luca Calvani (znany z filmu “Zakochani w Rzymie”).

Projekt realizowany był w nadmorskim miasteczku Porto Ercole na terenie Włoch, a także w Berlinie i we Wrocławiu.

Previous Article
Dzięcioł i Violetta Sandra Drzymalska

Sandra Drzymalska zagra Violettę Villas

Next Article
Benedict Cumberbatch Najlepsze role

Top 5: Najlepsze role w karierze Benedicta Cumberbatcha

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share