“Prey” z nową datą premiery. Kiedy zadebiutuje na dużym ekranie?

Prey Data premiery
Prey Data premiery / Foto: 20th Century Fox

Jednym z bardziej ekscytujących nadchodzących projektów filmowych jest “Prey” – prequel “Predatora”. Wiadomo, że trafi on do dystrybucji streamingowej, ale szczęśliwcy w USA będą mogli obejrzeć film też na dużym ekranie. Właśnie poznaliśmy nową datę premiery wyczekiwanej produkcji o kosmicznym łowcy.

Prey Data premiery – kiedy film ukaże się na dużym ekranie?

Ogłoszono, że światowa premiera “Prey” nastąpi podczas tegorocznej edycji San Diego Comic-Con – konwentu stworzonego z myślą o fanach fantastyki oraz science-fiction. Na imprezie spotykają się miłośnicy filmu i kina, ale też literatury czy komiksów. “Prey” doczeka się swojej emisji na konwencie 21 lipca. Ma to być wydarzenie wieczoru.

Obecnie trwa konkurs, którego zwycięzcy otrzymają bilety na pokaz premierowy “Prey”. Konwent, zgodnie z nazwą, odbywa się w San Diego w stanie Kalifornia. Po emisji filmu odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi (Q&A), w której udział wezmą: reżyser Dan Trachtenberg, producentka Jhane Myers, a także aktorzy Amber Midthunder, Dakota Beavers i Dane DiLiegro.

Midthunder występuje w filmie “Prey” jako Naru, dzielna wojowniczka, która zrobi, co w jej mocy, by ochronić swoje plemię przed morderczym przybyszem z innego wymiaru – Predatorem. Akcja osadzona jest na Wielkiej Równinie Prerii w 1719 roku. Film opowie o pierwszej podróży zabójczego kosmity na Ziemię. Bohaterami widowiska są Komancze – rdzenni Amerykanie z rodziny uto-azteckiej. Rzecz dzieje się około trzysta lat przed wydarzeniami znanymi z pierwszego “Predatora” (1987). W oryginale grał Arnold Schwarzenegger.

Premiera streamingowa “Prey” przypada na 5 sierpnia. W USA obraz ukaże się na platformie Hulu, która nie jest jednak dostępna w naszym kraju. Niemniej koncern Disneya i Hulu są ze sobą powiązane, więc możliwa jest premiera “Prey” w polskiej wersji serwisu Disney+. Wciąż nie została jednak potwierdzona.

W filmie grają też Stormee Kipp, Michelle Thrush i Julian Black Antelope. Większość aktorów pochodzi ze środowisk rdzennych Amerykanów. Pierwszy filmowy “Predator” był hitem kinowym i zainkasował prawie 100 mln USD.

Previous Article
Niewidzialna wojna

"Niewidzialna wojna" - plakat i zapowiedź nowego filmu Patryka Vegi

Next Article
Barbarian Data premiery

"Barbarian", horror z Billem Skarsgårdem, ma nową datę premiery

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share