“Zbrodnie przyszłości”: polski zwiastun, opis fabuły, data premiery

Zbrodnie przyszłości Zwiastun
Zbrodnie przyszłości Zwiastun filmu Cronenberga / Foto: Serendipity Point, Téléfilm Canada, Ingenious Media, Monolith

W sieci pojawił się polski zwiastun thrillera science-fiction “Zbrodnie przyszłości” w reżyserii Davida Cronenberga. To futurystyczna historia modyfikacji cielesnych i zabiegów chirurgicznych, które mają być substytutem seksu. Polski dystrybutor, Monolith Films, określa nowy dreszczowiec Cronenberga jako “najmroczniejszą i najbardziej zmysłową prowokację od czasów «Crash: Niebezpiecznego pożądania»”.

Zbrodnie przyszłości Zwiastun, opis fabuły

Film “Zbrodnie przyszłości” został pokazany na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco. Odbiór krytyków jest w znacznej mierze pozytywny, choć nie obyło się bez kontrowersji. Ponoć thriller jest na tyle szokujący, że na niektórych pokazach prowadził do ekstremalnych reakcji (omdleń, ataków paniki, a nawet odruchów wymiotnych). Polska premiera dreszczowca odbędzie się 22 lipca. O czym opowiada film? Kto w nim występuje?

Opis fabuły udostępniony przez polskiego dystrybutora (Monolith):

— W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

Saul Tenser to sławny artysta-performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.

Główną rolę męską zagrał w “Zbrodniach przyszłości” Viggo Mortensen, a jego ukochaną, Caprice, jest Léa Seydoux. Kristen Stewart występuje jako Timlin – pracownica Krajowego Rejestru Organów, która jest zainteresowana przypadkiem Saula. Welket Bungué pojawia się w filmie w roli detektywa Cope’a. Obsadę zasilają także Scott Speedman, Don McKellar, Yorgos Karamihos, Nadia Litz, Tanaya Beatty, Lihi Kornowski oraz Penelope Tsilika.

W serwisie VOD Cineman.pl dostępne są wcześniejsze filmy z katalogu Davida Cronenberga: “Cosmopolis” (w roli głównej Robert Pattinson), “Mapy gwiazd” (w obsadzie Julianne Moore i Mia Wasikowska) oraz “Niebezpieczna metoda” (w rolach przodujących Viggo Mortensen i Michael Fassbender).

Źródło: Monolith Films – materiały nadesłane

Previous Article
Fallout Kyle MacLachlan

Kyle MacLachlan w adaptacji słynnej serii gier komputerowych

Next Article
Na noże 2 Data premiery

Znamy datę premiery filmu "Na noże 2" z Danielem Craigiem!

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share