Ian McKellen zagra bezwzględnego krytyka teatralnego w nowym thrillerze

The Critic Ian McKellen
The Critic Ian McKellen w obsadzie nowego thrillera / Foto: Wikimedia Comm.

Wtorek to najwyraźniej dzień thrillerów. Ed Harris dołączył do obsady dreszczowca “Love Lies Bleeding”, a Russell Crowe zapowiedział, że zagra w paranormalnym thrillerze “The Pope’s Exorcist”. W podobnym gatunkowo projekcie wystąpią też Ian McKellen, Gemma Arterton i Mark Strong. Trio podpisało kontrakty na role w filmie “The Critic”.

The Critic Ian McKellen w obsadzie londyńskiego thrillera

Będzie to adaptacja kryminału “Curtain Call” autorstwa Anthony’ego Quinna – powieść ukazała się w 2015 r. Rzecz dzieje się w Londynie 1934 roku, w wielkim świecie sztuki teatralnej. Sir Ian McKellen został zaproszony do odegrania głównej roli. Będzie bohaterem tytułowym: Jimmym Erskine’em, bardzo szanowanym londyńskim krytykiem, który potrafi zmiażdżyć tych, którzy nie przypadną mu do gustu.

Gemma Arterton (“Zabójczy rejs”) wcieli się w aktorkę Ninę Land, która zrobi wszystko, by wkupić się w łaski krytyka teatralnego. W ten sposób zostaje uwikłana w zagadkę morderstwa, jest szantażowana i zastraszana. Mark Strong (“Sherlock Holmes”) zagra właściciela gazety, dla której pisze Erskine.

Obsadę kryminalnego widowiska zasilają dodatkowo Romola Garai, Ben Barnes, Lesley Manville i Alfred Enoch. Za reżyserię filmu “The Critic” odpowiedzialny będzie Anand Tucker. To jego pierwszy pełny metraż od 2010 roku i czasu premiery “Oświadczyn po irlandzku”. A kiedy ukaże się sam “The Critic”? Tego obecnie nie wiadomo; dopiero wystartowała produkcja thrillera. Zdjęcia są realizowane w Londynie.

O planach nakręcenia tego filmu wiadomo już od listopada 2020 roku. To wtedy ogłoszono, że w dreszczowcu wystąpią Colin Firth, Simon Russell Beale i Paapa Essiedu (ostatecznie wycofali się oni z projektu). Film był znany w przeszłości pod roboczym tytułem “Curtain Call” (czerpiącym z literackiego oryginału).

Previous Article
Love Lies Bleeding Ed Harris

Ed Harris i Dave Franco w obsadzie filmu A24 "Love Lies Bleeding"

Next Article
Matki równoległe Premiera VOD

"Matki równoległe" Pedra Almodóvara - premiera VOD. Gdzie obejrzeć film?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share