Pierwsze zdjęcia z “Furiosy” – czyli nowej odsłony serii “Mad Max”

Furiosa Zdjęcia z planu
Furiosa Zdjęcia z planu / Foto: Kadr z filmu “Mad Max: Na drodze gniewu” (2015; Warner Bros., Village Roadshow)

Na początku miesiąca w Australii wystartowały zdjęcia do filmu “Furiosa”, który będzie nową odsłoną serii “Mad Max”. Choć czerwiec powoli dobiega końca, nie otrzymaliśmy żadnych materiałów z planu – aż do teraz. W sieci właśnie ukazały się pierwsze fotosy przedstawiające postęp w pracach przy filmie.

Furiosa Zdjęcia z planu filmu. To nowa część Mad Maksa

Na twitterowym profilu o nazwie “Cinema Solace” udostępniono cztery zakulisowe zdjęcia z planu “Furiosy”. Fani mogą być spokojni – nowa odsłona serii znów zabierze nas do brutalnego, postapokaliptycznego świata, w którym wszystko przykryte jest grubą warstwą piasku i brudu. Fotosy nie zdradzają żadnych szczegółów fabularnych. Widzimy na nich pojazdy i motocykle typowe dla cyklu “Mad Max”, a także wielką, bardzo industrialną bramę wjazdową (dokąd prowadzi – tego dowiemy się dopiero po premierze filmu).

Anya Taylor-Joy występuje w filmie jako tytułowa Imperator Furiosa. W poprzedniej części cyklu – “Mad Max: Na drodze gniewu” – postać zagrała Charlize Theron. “Furiosa” będzie jednak prequelem tego dzieła, w którym poznamy młodsze lata kobiety. Reżyseruje “weteran” serii, George Miller, a film współfinansowany jest przez przedsiębiorstwo Village Roadshow. Dystrybucją zajmie się studio Warner Bros. Pictures.

Miller zdradził niedawno, że choć odsłona “Na drodze gniewu” toczyła się w ciągu trzech dni i trzech nocy, akcję “Furiosy” rozciągnięto na wiele lat. Ponoć reżyser pokłada duże nadzieje w filmie i liczy, że przyciągnie on do kin tłumy. Chce też w przyszłości nakręcić sequele “Mad Maksa” z udziałem Toma Hardy’ego w roli głównej.

Kogo jeszcze zobaczymy w obsadzie “Furiosy”? Ujawniono już kilka nazwisk – w filmie grają m.in. Tom Burke, Angus Sampson i Nathan Jones. Ostatni wcieli się w postać o charakterystycznym imieniu Rictus Erectus (pojawił się on już w “Mad Maksie” z 2015 roku). Najwięcej uwagi zwraca jednak Chris Hemsworth, który odegra niejakiego Dr Dementusa, czyli nowego antybohatera. Z oficjalnych zapowiedzi wiadomo, że Dementus to “postać o anielskiej twarzy, którą zdobi głęboka blizna na czole”. Bliznę zszyto chromowanymi drucikami.

George Miller obsadził Anyę Taylor-Joy w roli tytułowej po tym, jak zobaczył ją w filmie “Ostatniej nocy w Soho”, gdzie bardzo mu zaimponowała. Jak młoda gwiazda poradzi sobie z rolą przejętą po Charlize Theron? Przekonamy się w maju 2024 roku, kiedy “Furiosa” zanotuje swoją premierę.

Previous Article
Thor: Miłość i grom Zdjęcia z filmu

Hemsworth i Pratt na nowych zdjęciach z filmu "Thor: Miłość i grom"

Next Article
Elvis Film

Film o Elvisie Presleyu będzie trwał... 4 godziny?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share