Dan Stevens wystąpi w filmie “Godzilla vs. Kong 2”. Zdjęcia do sequela startują latem

Godzilla vs. Kong 2 Dan Stevens
Godzilla vs. Kong 2 Dan Stevens dołącza do obsady filmu / Foto: Wikimedia Commons

Gwiazdor serialu “Downton Abbey” Dan Stevens jest pierwszym hollywoodzkim aktorem obsadzonym w projekcie “Godzilla vs. Kong 2”. Sequel kręcony będzie przez Adama Wingarda. Panowie mieli okazję współpracować w przeszłości – na planie thrillera “Gość”, gdzie Stevens grał tytułowego bohatera, tajemniczego żołnierza zwolnionego ze służby wojskowej.

Godzilla vs. Kong 2 Dan Stevens w obsadzie wyczekiwanego sequela

Widowisko będzie trzecią częścią kanonu Monsterverse. Wingard, który wyreżyserował już pierwszą “Godzillę i Konga”, wkrótce zjawi się w Australii, gdzie mają wystartować prace przed kamerą. Pierwszy klaps na planie zdjęciowym padnie latem. Fabuła kontynuacji owiana jest tajemnicą. Jedyne, czego można się spodziewać, to kolejna epicka bitwa w wydaniu dwóch niszczycielskich, tytułowych potworów. Nie wiemy też, jaką postać zagra Dan Stevens, choć fani obstawiają, że będzie to kreacja centralna.

Pierwszy film o starciu Godzilli i Konga również kręcony był na terenie Australii (a ponadto m.in. w Honolulu i Hongkongu). W przypadku sequela lokalizacje obejmą miasto Gold Coast oraz region metropolitalny South East Queensland. Realizację filmu “Godzilla vs. Kong 2” częściowo dofinansuje australijski rząd; jednym z producentów jest Eric McLeod.

Poprzednia odsłona serii – “Godzilla vs. Kong” z 2021 roku – zainkasowała dookoła świata ponad 468 mln dolarów. Olbrzymi sukces kasowy szedł w parze z dobrymi recenzjami – w serwisie Rotten Tomatoes projekt osiągnął wynik 75 proc. pozytywnych głosów. W filmie zagrali m.in. Alexander Skarsgård, Rebecca Hall, Millie Bobby Brown, Brian Tyree Henry, Eiza González, Demián Bichir, Lance Reddick i Kyle Chandler. Część obsady na pewno wróci w kontynuacji.

W dorobku Dana Stevensa znajdują się takie tytuły, jak “Legion”, “Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”, “Piękna i Bestia” czy “Gość”. Ostatni z tytułów prawdopodobnie doczeka się sequela – sugerował to niedawno sam Adam Wingard. Pierwszy film z tej planowanej serii miał premierę osiem lat temu.

Czytaj też: Simone Susinna, Magdalena Boczarska i Janusz Chabior gwiazdami filmu “Heaven in Hell”

Previous Article
Peter Five Eight Kevin Spacey

Kevin Spacey wraca do gry: dwa filmy z jego udziałem zostaną przedstawione w Cannes

Next Article
Świat według Bundych Serial animowany

Serial animowany z udziałem rodziny Bundych? Tak - wraca cała obsada!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share