Kłopoty na planie “Szybkich i wściekłych 10”. Reżyser opuszcza projekt

Szybcy i wściekli 10 Justin Lin
Szybcy i wściekli 10 bez reżysera / Foto: Kadr z filmu “Szybcy i wściekli 6”, reż. Justin Lin (2013; Universal Pictures, UIP)

Produkcja “Szybkich i wściekłych 10” wystartowała zaledwie kilka dni temu, a na planie już wystąpiły nie lada utrudnienia. Reżyser widowiska, Justin Lin, opuścił projekt, a Universal rozpoczął poszukiwania kandydata na jego stanowisko. W filmie grają m.in. Vin Diesel, Charlize Theron i Jason Momoa.

Szybcy i wściekli 10 Justin Lin opuszcza plan zdjęciowy

Justin Lin nakręcił już kilka poprzednich części serii (pierwszą była “trójka” – “Szybcy i wściekli: Tokio Drift” z 2006 roku). Ponoć rozstanie Lina z wytwórnią Original Film i studiem Universal Pictures nastąpiło w spokojnych, “przyjacielskich” warunkach. Problemem okazała się wizja reżyserska pochodzącego z Tajwanu 50-latka, która kłóciła się ze studyjnym pomysłem na sequel. Fakt, że Lin opuścił projekt “Fast X”, może okazać się dla niektórych szokiem. Filmowiec od lat związany jest z serią. Był scenarzystą “Szybkich i wściekłych 9” oraz pomysłodawcą fabuły do “dziesiątki”.

Lin wciąż zajmie się produkcją “Fast X”, o czym poinformował w oświadczeniu na Twitterze. “Jako syn azjatyckich imigrantów jestem dumny, że mogłem pomóc w budowie najbardziej zróżnicowanej serii w dziejach kina” – dodaje Justin Lin.

Po około tygodniu produkcji nakręcono już część materiału. Nie wiadomo, czy sceny zostaną usunięte z “Fast X”. Odtwórca roli Dominica Toretto, Vin Diesel, na razie nie skomentował odejścia Lina z planu. Zazwyczaj bardzo chętnie odnosi się w mediach społecznościowych do samochodowej sagi, a nawet jako pierwszy przynosi kolejne newsy.

Scenariusz “Fast X” przygotowali Lin oraz Dan Mazeau (“Gniew tytanów”). Prace na planie sequela trwają w najlepsze, choć na razie nie uczestniczą w nich najważniejsi aktorzy i nie są kręcone kluczowe sceny. Trwają poszukiwania nowego kandydata na stanowisko reżyserskie. Premierę kontynuacji zapowiedziano na maj 2023 roku.

Poza Dieselem w filmie grają Jason Momoa, Charlize Theron, Brie Larson, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Daniela Melchior, Ludacris, Nathalie Emmanuel i Sung Kang. Możliwy jest powrót Johna Ceny w roli Jakoba Toretto.

Previous Article
Margot Robbie jako Barbie

Margot Robbie słodka jak cukierek. Pierwsze zdjęcie z aktorskiego filmu o Barbie

Next Article
Poker Face Adrien Brody

Adrien Brody w serialu kryminalnym reżysera "Gwiezdnych wojen"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share