Nowe wieści w sprawie remake’u “Nosferatu”, reżyserowanego przez Roberta Eggersa

Nosferatu Remake
Nosferatu Remake – nowe wieści na temat projektu / Foto Prime: IMDb

Robert Eggers – który wsławił się art-house’owymi horrorami “Lighthouse” i “Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” – powraca w tym roku z nowym filmem, epickim “Wikingiem”. Następnie wykona zwrot o sto osiemdziesiąt stopni, znów wracając do kina grozy. Zresztą nie byle jakiego: planowany jest remake “Nosferatu” w reżyserii Eggersa.

Nosferatu Remake wstrzymany – nowe wieści na temat obsady i produkcji

Oryginał, “Nosferatu – symfonia grozy”, ukazał się dokładnie sto lat temu, w marcu 1922 roku. Ekspresjonistyczny horror stanowił adaptację “Draculi” Brama Stokera i na przestrzeni lat stał się jednym z najbardziej ikonicznych, a przy tym wpływowych filmów o wampirach. W 2017 r. ogłoszono, że Robert Eggers nakręci remake “Nosferatu”.

Wiadomo, że w filmie wystąpi Anya-Taylor Joy – aktorka, która pierwsze kroki stawiała w “Czarownicy” Eggersa, a dziś jest jedną z najbardziej cenionych gwiazd młodego pokolenia. Serwis “The New Yorker” donosi, że właśnie wstrzymano produkcję remake’u. Nie oznacza to, że projekt zostanie anulowany, ale nie wiadomo, kiedy aktorzy staną przed kamerą.

U boku Anyi-Taylor Joy miał zagrać Harry Styles, który jednak zrezygnował z udziału w projekcie. Jako powód takiego stanu rzeczy podał “problemy w harmonogramie swoich zleceń”. Z tego powodu w Pradze – gdzie miały być kręcone materiały – nie zjawił się Eggers. Operator zdjęć Jarin Blaschke, który też dostał pracę przy filmie, był już gotów na przeprowadzkę do Czech, a swojej córce znalazł szkołę w Pradze.

Wygląda na to, że zdjęcia do “Nosferatu” miały wystartować w ciągu najbliższych tygodni, prawdopodobnie w pierwszej połowie kwietnia.

“Wiking” Eggersa będzie miał premierę w polskich kinach 22 kwietnia. W filmie grają Nicole Kidman, Alexander Skarsgård i Willem Dafoe.

Previous Article
Pitbull Premiera VOD

"Pitbull" Patryka Vegi dostępny do obejrzenia na VOD w 58 krajach

Next Article
9 Bullets Zwiastun

Worthington, Gigandet i Headey w zwiastunie filmu "9 Bullets"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share