“Streets of Rage” w wersji filmowej. Fabułę przygotuje scenarzysta “Johna Wicka”

Streets of Rage Film
Streets of Rage Filmowa wersja w przygotowaniu / Foto Prime: YouTube

Dopiero co pisaliśmy o powstającej adaptacji “Minecrafta” z Jasonem Momoą, a już ogłoszono, że przygotowana zostanie też inna fabularna wersja znanej gry. Studio SEGA przymierza się do realizacji filmu na bazie kultowego “Streets of Rage”.

Streets of Rage Film na bazie słynnej gry na etapie przygotowań

Pod tytułem “Streets of Rage” kryje się gra z gatunku bijatyki, która ukazała się po raz pierwszy w 1991 roku. Teraz wiemy już, że doczeka się ona pełnometrażowej adaptacji, którą przygotuje SEGA oraz DJ2 Entertainment. Drugie studio maczało “palce” przy “Sonicu”.

Gra opowiadała o twardych gliniarzach, którzy mają zamiar rozbić miejską organizację przestępczą – to mafia, z którą nie potrafią uporać się “przeciętni” funkcjonariusze policji. Wiadomo, że filmową wersję “Streets of Rage” przygotuje Derek Kolstad, wybrany na scenarzystę. Nie znamy obecnie nazwiska reżysera, ani aktorów.

Kolstad napisał fabuły filmów: “Nikt”, “John Wick” (części od 1. do 3.), “Mordercze starcie” (2012) oraz “Tajemnicza przesyłka” (2012). Pracował też przy marvelowskim serialu “Falcon i Zimowy Żołnierz”.

“Streets of Rage” stawiane jest obok “Contry” jako jedna z legendarnych gier akcji z przełomu lat 80. i 90. Drugi z tych tytułów też miał doczekać się adaptacji filmowej (na plakacie samej gry wykorzystano wizerunek Arnolda Schwarzeneggera), ale nigdy nie doszła ona do skutku.

Previous Article
Leave the World Behind Kevin Bacon

Kevin Bacon u boku Julii Roberts w nowym dreszczowcu Netfliksa

Next Article
Let Them Die Matthew Lillard

Znany z "Krzyku" Matthew Lillard wyprodukuje "high-conceptowy" horror o wampirach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share