“Wywiad z wampirem” stacji AMC: pierwszy teaser serialu, przybliżona data premiery

Wywiad z wampirem Zwiastun
Wywiad z wampirem Zwiastun serialu (teaser) / Foto Prime: instagram.com/interviewvampireamc

Na oficjalnym profilu serialu “Interview with a Vampire” w serwisie Instagram pojawił się pierwszy teaser. Krótki zwiastun stanowi zapowiedź odcinkowej produkcji AMC, która będzie adaptacją klasycznej powieści pióra Anne Rice.

Wywiad z wampirem Zwiastun serialu (teaser)

Trzydziestosekundowy materiał rozpoczyna się od ujęcia na zamożny dom w bogatej dzielnicy Luizjany. Do budynku wchodzi pewien mężczyzna. Kieruje się schodami na piętro, przy użyciu tajemniczego pokrętła sprawia, że zasłonięte zostają okna i wewnątrz zaczyna panować ciemność. Ostatnia scena w zwiastunie pokazuje dwie trumny, leżące w zaciemnionym pokoju z rozpalonym kominkiem.

W trumnach spoczywają zapewne główni bohaterzy serialu: Louis de Pointe du Lac oraz Lestat de Lioncourt. Są oni krwiopijcami, których połączyła nieśmiertelność, i którzy rozpoczęli wspólne życie, wychowując demoniczne dziecko. Role główne w “Interview with a Vampire” grają Sam Reid (Lestat; “Klub dla wybrańców”) oraz Jacob Anderson (Louis; “Gra o tron”). Bailey Bass pojawi się jako Claudia, Assad Zaman zagra Rashida, a Eric Bogosian – dziennikarza Daniela Molloya, który przeprowadza tytułowy wywiad z wampirem.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze seriale o wampirach

Na Instagramie ujawniono, że premiera serialu odbędzie się jesienią 2022 roku. Odcinkowa produkcja będzie emitowana przez stację AMC oraz platformę streamingową AMC+. Prawdopodobnie powstanie osiem epizodów. Producentami wykonawczymi są Mark Johnson i Rolin Jones.

“Wywiad z wampirem” nie jest jedynym powstającym projektem telewizyjnym, który bazuje na twórczości Anne Rice. Inną serialową adaptacją będzie “Mayfair Witches”, z Alexandrą Daddario w roli przodującej. Ten serial także będzie pokazywany przez kanał AMC.

Książkowy oryginał “Wywiadu…” ukazał się w połowie lat siedemdziesiątych, a na półki polskich księgarni trafił dopiero w 1992 roku. Gotycki horror stał się jedną z najpopularniejszych pozycji w dorobku autorki. W ’94 roku nakręcono jego pełnometrażową ekranizację, z Bradem Pittem i Tomem Cruise’em w rolach głównych. Film nominowano do Oscara w dwóch kategoriach.

Previous Article
C'mon C'mon

Premiera VOD: nagradzany dramat "C'mon C'mon" z Joaquinem Phoenixem

Next Article
Natty Knocks Robert Englund

Robert Englund, Bill Moseley i Danielle Harris w filmie reżysera "Halloween IV"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share