Studio Lionsgate przygotuje filmową biografię Króla Popu, Michaela Jacksona

Michael Jackson Film biograficzny
Michael Jackson Film biograficzny w przygotowaniu / Foto Prime: Kanał Michaela Jacksona na YouTubie – “HIStory Teaser”

Studio Lionsgate zadeklarowało, że przygotuje film biograficzny o życiu Michaela Jacksona – najbardziej rozpoznawalnego gwiazdora muzyki pop w historii. Projekt zaakceptowała rodzina zmarłego artysty, zarządzająca jego majątkiem i dbająca o jego dobre imię.

Michael Jackson Film biograficzny o życiu Króla Popu w przygotowaniu

Scenariusz filmu o roboczym tytule “Michael” napisał John Logan. Jest on laureatem nagrody BAFTA, trzykrotnie nominowanym do Oscara (za “Aviatora”, “Gladiatora” oraz “Hugo i jego wynalazek”). Lionsgate zajmie się dystrybucją obrazu na arenie międzynarodowej.

Po raz pierwszy o projekcie usłyszeliśmy w listopadzie 2019 roku, ale od tego momentu prace nad biografią najprawdopodobniej stały w miejscu. Teraz poznaliśmy nazwiska producentów: stanowiska obejmą John Branca, John McClain oraz Graham King (uhonorowany Nagrodą Akademii Filmowej za “Infiltrację”).

Zgodnie z zapowiedzią twórców “Michael” będzie dramatem biograficznym, stanowiącym głębokie spojrzenie na życie geniusza muzycznego i człowieka o bardzo skomplikowanym charakterze. W filmie opowiedziana zostanie historia artysty, który walczy o tytuł króla muzyki pop – i ostatecznie go zdobywa. Niektóre sceny będą stanowić odwzorowanie najbardziej ikonicznych występów Jacksona. Dużo uwagi poświęcą twórcy także życiu prywatnemu wokalisty, które zawsze owiane było aurą kontrowersji.

Katherine Jackson, matka zmarłego piosenkarza, powiedziała:

— Michael kochał magię kina, odkąd był małym chłopcem. Nasza rodzina czuje się zaszczycona, że historia Michaela i nas samych zostanie ożywiona na dużym ekranie.

Michael Jackson to jeden z najważniejszych artystów w historii muzyki rozrywkowej. Na całym świecie sprzedano blisko 400 mln egzemplarzy jego płyt. Trzynaście utworów Jacksona zajęło 1. miejsce w prestiżowym notowaniu Billboard Hot 100; wokalistę nagrodzono też piętnastoma statuetkami Grammy. Jackson zmarł w 2009 roku z powodu “zatrzymania akcji serca”.

Previous Article
Just Watch Me Gerard Butler

Gerard Butler w filmie akcji od twórców "Johna Wicka" i serialu "Dexter"

Next Article
Oscary 2022 Nominacje

Oscary 2022: znamy nominacje do najważniejszych nagród filmowych

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share