Joseph Gordon-Levitt jako lider groźnego kultu, Jim Jones, w filmie z Chloë Grace Moretz

Joseph Gordon-Levitt jako Jim Jones
Joseph Gordon-Levitt jako Jim Jones / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Joseph Gordon-Levitt wystąpi w roli Jima Jonesa, lidera groźnego kultu, w dreszczowcu “White Night” reżyserowanym przez Anne Sewitsky. Jones był obłąkanym kaznodzieją, odpowiedzialnym za śmierć ponad dziewięciuset osób.

Joseph Gordon-Levitt jako Jim Jones. Powstaje thriller o masakrze w Jonestown

Podczas gdy rola przywódcy sekty przypadła w udziale Josephowi Gordonowi-Levittowi, inną ważną postać zagra Chloë Grace Moretz. 24-latka pojawi się w thrillerze “White Night” jako Deborah Layton, dziewczyna, która wstępuje do sekty religijnej “Świątynia Ludu” i stopniowo pnie się w górę po jej szczeblach, aż w końcu zostaje bliską współpracownicą Jima Jonesa.

Film będzie oparty na pamiętniku prawdziwej Layton, która przeżyła masakrę w wykonaniu Jima Jonesa. Jones był amerykańskim kaznodzieją, który prowadził swoją sektę w osadzie Jonestown w Gujanie. W 1978 roku namówił wiernych, by wypili napój z cyjankiem. W efekcie na rozkaz mężczyzny masowego samobójstwa dokonało 909 osób. Masakrę cudem przeżyła tylko garstka szczęśliwców – wśród nich Layton. Jones również poniósł tego wieczoru śmierć.

Głośna książka Layton, “Seductive Poison”, ukazała się m.in. w Australii, Wielkiej Brytanii, Tajlandii czy Francji. Scenariusz na podstawie pamiętnika przygotował William Wheeler (autor fabuły do widowiskowego “Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson).

Co ciekawe niedawno angaż do tej samej roli co Gordon-Levitt, ale w innym projekcie otrzymał Leonardo DiCaprio. Znany ze “Zjawy” i z niedawnego “Nie patrz w górę” gwiazdor nie tylko wystąpi w tym filmie, ale będzie też jego producentem. Obraz nie ma na razie tytułu.

Previous Article
Gaslit Zwiastun

Julia Roberts i Sean Penn w serialu o aferze Watergate. Zobacz zwiastun

Next Article
Let the Right One In Obsada

Serial na podstawie "Pozwól mi wejść" - ujawniono nazwiska członków obsady

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share