“Krzyk” okazał się sukcesem w USA. Znamy wyniki box-office’owe po weekendzie otwarcia

Krzyk Box-office
Krzyk Box-office – USA: znamy wyniki finansowe / Foto Prime: Paramount, Spyglass Media, Radio Silence, Project X

“Krzyk” przywrócił kino grozy na piedestał amerykańskiego box-office’u. Film zdetronizował niedawnego lidera, “Spider-Mana: Bez drogi domu”, odbierając mu pierwsze miejsce na liście przebojów kinowych.

Krzyk Box-office – USA

Obraz okazał się przebojem dla wytwórni Paramount Pictures i Spyglass Media Group. W Ameryce Północnej “Krzyk” zainkasował w weekend po premierze 31,5 mln dolarów (w tym 3,5 mln z czwartkowych przedpremier). Można mówić o sukcesie: “Variety” i organizacja Comscore szacowały bowiem, że horror przyniesie zyski na poziomie 25–30 mln. “Krzyk” zajął pierwsze miejsce na liście amerykańskiego box-office’u, stając się pierwszym filmem, który odebrał szczyt notowania nowemu “Spider-Manowi”.

“Krzyk” ukazał się w Polsce 14 stycznia, a obecnie na ekranach mogą złapać go także widzowie we Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Australii, Brazylii czy Włoszech. Słowo “złapać” jest tu kluczowe – Omikron, nowy wariant koronawirusa, już wkrótce może przyczynić się do masowego zamknięcia kin. Z tego powodu film udało się zaprezentować kinomanom poniekąd w ostatniej chwili – widmo zamknięć i lockdownu wisi chociażby nad USA. Eksperci uważają, że z powodu pandemii twórcy “Krzyku” mogą liczyć na przychody w granicy 100 mln USD.

Na razie nie są jeszcze znane wyniki box-office’owe z innych rejonów świata.

Czytaj też: “Krzyk” (2022) – recenzja bez spoilerów. Najbrutalniejsza odsłona serii, mistrzowski scenariusz

“Krzyk” został pozytywnie oceniony przez krytyków i utrzymuje wynik 75 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. Portal “Time Out” chwali twórców za “odkrywczy scenariusz” oraz umiłowanie oryginalnej serii “Scream”, a w omówieniu dla strony “Looper” napisano, że sequel jest wierny oryginałowi, pełen suspensu i “doskonale pasuje tonem do poprzednich części najlepszego horrorowego cyklu w dziejach”.

Previous Article
The Bricklayer Aaron Eckhart

Aaron Eckhart w nowym filmie akcji - kolejnym projekcie reżysera "Szklanej pułapki 2"

Next Article
Krzyk 6

#Scream6 trendem na Twitterze. Czy powstanie kolejna odsłona serii "Krzyk"?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share