“Teksańska masakra piłą mechaniczną”: Olwen Fouéré jako Sally Hardesty – pierwsze spojrzenie na postać

Teksańska masakra piłą mechaniczną Olwen Fouéré
Teksańska masakra piłą mechaniczną Olwen Fouéré jako Sally Hardesty – zobacz zdjęcie z filmu / Foto Prime: Yana Blajeva; Netflix, Legendary

W lutym na Netfliksie zadebiutuje długo wyczekiwany film “Teksańska masakra piłą mechaniczną”. Będzie on bezpośrednim sequelem pierwszej odsłony tej kultowej serii z 1974 roku. W horrorze powróci bohaterka oryginału Sally Hardesty. Właśnie zaprezentowano pierwsze oficjalne zdjęcie z udziałem tej postaci.

Teksańska masakra piłą mechaniczną Olwen Fouéré na pierwszym zdjęciu jako Sally Hardesty

Rolę blisko siedemdziesięcioletniej Sally Hardesty zagrała Olwen Fouéré – irlandzka aktorka, która wsławiła się dzięki kreacji w surrealistycznym horrorze “Mandy” (w obsadzie także Nicolas Cage). Widzieliśmy ją również w thrillerze “Pod ciemnymi gwiazdami”, w “Zwierzętach” Sophie Hyde czy filmie “Po drugiej stronie snu”. Fouéré wystąpiła też w nadchodzącym “Wikingu” w reżyserii Roberta Eggersa.

W filmie “Teksańska masakra piłą mechaniczną” Netfliksa poznamy Sally jako kobietę w podeszłym wieku. W oryginalnym filmie Tobiego Hoopera z lat 70. psychopatyczny Leatherface zamordował brata dziewczyny i jej przyjaciół. Sally jest straumatyzowana po swoim spotkaniu z teksańskim szaleńcem, ale pragnie też zemsty. U Hoopera doskonale ocenioną rolę Sally stworzyła Marilyn Burns. Aktorka zmarła w 2014 roku, przez co do roli drugoplanowej trzeba było znaleźć inną kandydatkę.

Fabuła nadchodzącej, nowej “Teksańskiej masakry…” przedstawia się następująco:

— Melody (Sarah Yarkin), jej nastoletnia siostra Lila (Elsie Fisher) oraz ich przyjaciele – Dante (Jacob Latimore) i Ruth (Nell Hudson) – wyruszają do ustronnej mieściny Harlow w Teksasie. Chcą tu założyć idealistyczny biznes. Marzenie szybko przemienia się w koszmar, kiedy bohaterowie przypadkiem odkrywają dom Leatherface’a – obłąkanego seryjnego zabójcy. Jego krwawa spuścizna od lat prześladuje lokalnych mieszkańców – w tym Sally Hardesty (Fouéré), jedyną ocalałą z niesławnej masakry, jaka rozegrała się w okolicy w latach 70. Sally marzy o zemście na mordercy.

Premiera filmu na Netfliksie nastąpi 18 lutego.

Previous Article
A Manual for Cleaning Women Cate Blanchett

Cate Blanchett wystąpi u Pedro Almodóvara - w jego pierwszym anglojęzycznym filmie

Next Article
Nieustraszony James Gunn

James Gunn chce nakręcić reboot serialu "Nieustraszony" z Davidem Hasselhoffem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share