Amazon Prime Video: serialowy “Koszmar minionego lata” anulowany po 1. sezonie

Koszmar minionego lata anulowany
Koszmar minionego lata anulowany / Foto Prime: Amazon Prime Video, Mandalay, Original Film

Nie dowiemy się, jak dalej potoczyły się losy bohaterów serialu “Koszmar minionego lata”. Pomimo cliffhangerowego zakończenia, które zwiastowało nadejście nowych kłopotów i kolejnych morderstw, serial grozy został anulowany przez Amazon Prime Video. Skąd taka decyzja?

Koszmar minionego lata anulowany przez platformę Amazona

Serial opowiadał o niefortunnym wypadku, w wyniku którego ginie absolwentka liceum. Jej siostra-bliźniaczka jest następnie terroryzowana przez tajemniczego zabójcę, podobnie jak jej przyjaciele, którzy też uczestniczyli w kolizji. Ktoś, kto zna sekret nastolatków, zaczyna na nich polować. Choć “Koszmar minionego lata” oparty został na słynnej serii filmowej, nie rozgrzał widzów do czerwoności i spotkał się z kiepskim odbiorem. Nie zachwycił ani subskrybentów Prime Video, ani krytyków.

Być może właśnie ten chłodny odbiór spowodował, że serial nie doczeka się 2. sezonu. “Koszmar minionego lata” zadebiutował w serwisie Amazona mniej więcej w tym samym czasie, co inna odcinkowa produkcja skierowana do nastolatków – “Dzicz”. Ta okazała się jednak większym przebojem i została przedłużona na drugą serię.

“Koszmar minionego lata” został napisany przez Sarę Goodman, która odpowiedzialna jest m.in. za “Plotkarę”. Serial bazował na książce Lois Duncan z lat 70. oraz serii filmowej, którą rozpoczął slasher Jima Gillespie’ego z 1997 roku (w rolach głównych Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr.).

W serialu wystąpili: Madison Iseman jako Allison i jej łudząco podobna siostra Lennon, Brianne Tju jako Margot, Ezekiel Goodman jako Dylan, Ashley Moore jako Riley oraz Sebastian Amoruso jako Johnny. Miał on premierę w październiku ubiegłego roku i liczył sobie osiem odcinków. Produkcja z gatunku grozy dostępna jest na platformie Prime Video także w Polsce.

Previous Article
Rooney Mara jako Audrey Hepburn

Rooney Mara w roli Audrey Hepburn. Luca Guadagnino nakręci film biograficzny o życiu aktorki

Next Article
Scott Pilgrim kontra świat serial

"Scott Pilgrim kontra świat" doczeka się serialowej adaptacji. Projekt przygotuje Netflix

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share