Amazon Prime Video: serialowy “Koszmar minionego lata” anulowany po 1. sezonie

Koszmar minionego lata anulowany
Koszmar minionego lata anulowany / Foto Prime: Amazon Prime Video, Mandalay, Original Film

Nie dowiemy się, jak dalej potoczyły się losy bohaterów serialu “Koszmar minionego lata”. Pomimo cliffhangerowego zakończenia, które zwiastowało nadejście nowych kłopotów i kolejnych morderstw, serial grozy został anulowany przez Amazon Prime Video. Skąd taka decyzja?

Koszmar minionego lata anulowany przez platformę Amazona

Serial opowiadał o niefortunnym wypadku, w wyniku którego ginie absolwentka liceum. Jej siostra-bliźniaczka jest następnie terroryzowana przez tajemniczego zabójcę, podobnie jak jej przyjaciele, którzy też uczestniczyli w kolizji. Ktoś, kto zna sekret nastolatków, zaczyna na nich polować. Choć “Koszmar minionego lata” oparty został na słynnej serii filmowej, nie rozgrzał widzów do czerwoności i spotkał się z kiepskim odbiorem. Nie zachwycił ani subskrybentów Prime Video, ani krytyków.

Być może właśnie ten chłodny odbiór spowodował, że serial nie doczeka się 2. sezonu. “Koszmar minionego lata” zadebiutował w serwisie Amazona mniej więcej w tym samym czasie, co inna odcinkowa produkcja skierowana do nastolatków – “Dzicz”. Ta okazała się jednak większym przebojem i została przedłużona na drugą serię.

“Koszmar minionego lata” został napisany przez Sarę Goodman, która odpowiedzialna jest m.in. za “Plotkarę”. Serial bazował na książce Lois Duncan z lat 70. oraz serii filmowej, którą rozpoczął slasher Jima Gillespie’ego z 1997 roku (w rolach głównych Jennifer Love Hewitt i Freddie Prinze Jr.).

W serialu wystąpili: Madison Iseman jako Allison i jej łudząco podobna siostra Lennon, Brianne Tju jako Margot, Ezekiel Goodman jako Dylan, Ashley Moore jako Riley oraz Sebastian Amoruso jako Johnny. Miał on premierę w październiku ubiegłego roku i liczył sobie osiem odcinków. Produkcja z gatunku grozy dostępna jest na platformie Prime Video także w Polsce.

Previous Article
Rooney Mara jako Audrey Hepburn

Rooney Mara w roli Audrey Hepburn. Luca Guadagnino nakręci film biograficzny o życiu aktorki

Next Article
Scott Pilgrim kontra świat serial

"Scott Pilgrim kontra świat" doczeka się serialowej adaptacji. Projekt przygotuje Netflix

Related Posts
Total
0
Share