Chris Evans zagra ikonę musicalu – Gene’a Kelly’ego

Chris Evans jako Gene Kelly
Chris Evans jako Gene Kelly. Powstaje wyjątkowa filmowa biografia / Foto Prime: Wikimedia Commons

Serwis “Deadline Hollywood” podaje, że Chris Evans – słynny ekranowy Kapitan Ameryka – zagra legendę kina Gene’a Kelly’ego w nadchodzącym projekcie filmowym. Obraz nie ma obecnie tytułu, a jednym z jego producentów będzie Rian Johnson – twórca “Gwiezdnych wojen: Ostatniego Jedi”.

Chris Evans jako Gene Kelly – powstaje biografia wybitnego aktora i tancerza

John Logan przygotuje scenariusz filmu i obejmie stanowisko producenckie. Chris Evans sam był jednym z pomysłodawców tej historii. Opowie ona o dwunastolatku, który pracuje na obszarze studia należącego do wytwórni MGM (Metro-Goldwyn-Mayer). Akcja dzieje się w 1952 roku, a chłopiec jest wyjątkowo rozmarzony – poznajemy jego wyimaginowaną przyjaźń z aktorem Gene’em Kellym.

Jako inni producenci podawani są Evans, Ram Bergman i Mark Kassen. Ostatni z wymienionych pracował z Evansem przy dramacie “Wkłucie” (2011) o uzależnionym od narkotyków prawniku. Z kolei Rian Johnson miał szansę poznać aktora na planie zdjęciowym komedii kryminalnej “Na noże” (2019).

Film biograficzny o gwieździe Deszczowej piosenki

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace nad filmem, ani jakie studio będzie odpowiadało za jego realizację. Udało się jednak zaprosić do współpracy szalenie popularnego gwiazdora, który wcieli się w legendę showbiznesu – projekt wydaje się więc skazany na sukces.

Gene Kelly był aktorem, tancerzem i choreografem, który występował u boku takich sław jak Judy Garland czy Rita Hayworth. Widzieliśmy go m.in. w filmach “Amerykanin w Paryżu” czy “Zawsze jest piękna pogoda”, ale jego najbardziej legendarnym występem pozostaje ten z “Deszczowej piosenki” – film był zresztą przez niego współreżyserowany. Kelly jest ikoną musicalu, a w 1952 roku otrzymał Honorowego Oscara. W 1999 r. organizacja American Film Institute umieściła go na liście piętnastu najwybitniejszych aktorów Złotej Ery Hollywood.

Czytaj też: Tom Holland jako Fred Astaire – powstaje biografia o legendzie musicali

Previous Article
Uncharted Tom Holland

Scena z filmu "Uncharted": Tom Holland staje do nierównej walki na pokładzie samolotu

Next Article
Archive 81 Zwiastun

Nowy serial serwisu Netflix: "Archive 81" od Jamesa Wana. Zobacz zwiastun

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share