“Licorice Pizza”: zwiastun nowego filmu Paula Thomasa Andersona z Cooperem i Pennem

Licorice Pizza zwiastun
Licorice Pizza zwiastun / Foto Prime Movies: Metro-Goldwyn-Mayer, Universal

“Licorice Pizza” to tytuł nowego komediodramatu Paula Thomasa Andersona, który właśnie doczekał się oficjalnego zwiastuna. W filmie o nastoletnim aktorze dorastającym w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku występują najwięksi hollywoodzkiego Olimpu – między innymi Bradley Cooper i Sean Penn. Po premierze trailera nasuwają się skojarzenia ze starszymi obrazami Andersona: “Magnolią” i “Boogie Nights”.

W zwiastunie wykorzystano utwór Davida Bowie’ego: klasykę glam rocka “Life on Mars”.

Licorice Pizza Zwiastun nowego filmu Paula Thomasa Andersona

Głównym bohaterem filmu “Licorice Pizza” jest Gary Valentine – nastolatek mieszkający w kalifornijskim San Fernando Valley. Akcja toczy się w latach siedemdziesiątych, a chłopak jest nie tylko licealistą, ale też ciężko pracującym młodocianym aktorem. Jednym z filmowych wątków będzie jest miłość do koleżanki ze szkoły, Alany (Alana Haim).

Nastoletnią gwiazdę zagrał Cooper Hoffman – syn tragicznie zmarłego przed siedmioma laty Philipa Seymoura Hoffmana. Starszy Hoffman pojawił się w debiutanckim filmie Paula Thomasa Andersona, “Ryzykant” (1996), a potem zagrał między innymi w dramacie “Boogie Nights” o złotej erze ekranowej pornografii.

“Licorice Pizza” przypomina skrzyżowanie tego właśnie filmu z “Magnolią”. W nowej produkcji Andersona wystąpiła plejada gwiazd: Bradley Cooper (“Zaułek koszmarów”), Sean Penn (“Dzień flagi”), Tom Waits, Ben Stiller, Maya Rudolph, Skyler Gisondo, Benny Safdie, Mary Elizabeth Ellis i Joseph Cross. W filmie pojawiają się postacie wzorowane na rzeczywistych osobach: między innymi producencie filmowym Jonie Petersie oraz polityku Joelu Wachsie.

Licorice Pizza Zwiastun, obsada, premiera

Według oficjalnego amerykańskiego dystrybutora, United Artists Releasing, “Licorice Pizza” to komediodramat o “dorastaniu, wałęsaniu się po mieście i pierwszych miłostkach”. Film ukaże się w kinach na terenie USA 26 listopada. Nie ustalono jeszcze daty premiery w Polsce.

Co ciekawe Paul Thomas Anderson był reżyserem kilku teledysków pop-rockowego zespołu Haim. Do kapeli należą siostry Alana, Este i Danielle Haim. Pierwszą z nich zobaczymy w “Licorice Pizza”.

Filmografię Andersona zamyka krótkometrażowa produkcja “Anima”, a wcześniej, w 2017 roku wyreżyserował on melodramat “Nić widmo” z udziałem Daniela Daya-Lewisa.

Previous Article
Extraction 2 teaser

Nadchodzi sequel filmu "Tyler Rake: Ocalenie". Netflix odsłonił pierwszy teaser

Next Article
Netflix premiery październik 2021

Netflix: premiery października - co warto obejrzeć

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share