Taika Waititi podejmie się adaptacji komiksu “Incal” Jodorowsky’ego

Incal Taika Waititi
Incal Taika Waititi wyreżyseruje nietypowy film / Foto Prime Movies: Wikimedia Commons

Taika Waititi podejmie się adaptacji komiksu “Incal” Alejandra Jodorowsky’ego. Reżyser i aktor, znany między innymi z filmów “Jojo Rabbit” czy “Co robimy w ukryciu”, nakręci pełnometrażową ekranizację tego wydawnictwa.

Incal Taika Waititi reżyserem wyjątkowej adaptacji komiksowej

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy Taika Waititi angażuje się w kino komiksowe. Reżyser nakręcił widowiskowe produkcje “Thor: Ragnarok” oraz “Thor: Love and Thunder” (druga czeka na premierę). Obie bazują na postaciach z komiksów Marvela.

“Incal”, stworzony przez Alejandra Jodorowsky’ego i Mœbiusa, opowiadał historię detektywa, który nabywa tajemniczy artefakt o potężnej mocy – okazuje się, że przedmiot może zbawić wszechświat przed zagładą. Waititi będzie scenarzystą filmu, który powstanie dzięki wytwórniom Humanoids i Primer Entertainment. W prace nad ekranizacją zaangażowany będzie też Jemaine Clement – stały kolaborant Waititiego, który wystąpił m.in. w “What We Do in the Shadows”.

Kilka lat temu adaptacją komiksu “Incal” był zainteresowany inny wzięty reżyser – Nicolas Winding Refn (“Drive”, “Tylko Bóg wybacza”). W 2016 roku filmowiec oficjalnie pożegnał się z projektem, uznając, że planuje realizację innego dzieła.

Previous Article
Krzyk 5 zwiastun

Nowy klip promujący "Krzyk 5": sceny z filmu, a w nich m.in. Neve Campbell jako Sidney!

Next Article
Boys of Summer Mel Gibson

Mel Gibson w filmie o tajemniczym zaginięciu. Nostalgiczne kino w stylu lat 80.

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share