“Godzilla vs Hedorah”: film-niespodzianka na 67-lecie powstania gigantycznego potwora kaijū

Godzilla vs Hedorah 2021
Godzilla vs Hedorah 2021 – film-niespodzianka od studia Toho / Foto Prime Movies: Kanał “Godzilla Channel” na YouTubie

Godzilla obchodzi w tym roku swoje 67. urodziny. Najsłynniejszy potwór dużego ekranu po raz pierwszy “wystąpił” w filmie studia Tōhō z 1954 roku. Z okazji tego wyjątkowego święta wytwórnia odpowiedzialna za postać Godzilli podzieliła się z fanami stwora nowym krótkim metrażem.

Godzilla vs Hedorah 2021 – film-niespodzianka dla fanów kultowego stwora

Mowa o trwającym pięć minut projekcie “Godzilla vs Hedorah”, który udostępniono na youtube’owym kanale “Godzilla Channel”. Klip można oglądać od wczoraj. Nie bez powodu – dokładnie sześćdziesiąt siedem lat temu, 3 listopada 1954 roku w Japonii miała miejsce premiera kultowego filmu Ishirō Hondy.

Film z gatunku kaiju, o którym mowa, to oczywiście “Godzilla”, w którym przypominający dinozaura potwór po raz pierwszy pokazał, na co go stać. Fabuła była prosta – Japonia musiała zmierzyć się z morską bestią, która zaatakowała Tokio – ale do scenariusza przemycono też komentarze społeczne. Tak oto w prostym monster movie poruszono temat obawy przed zagładą nuklearną.

Postać Godzilli przewinęła się następnie w dziesiątkach innych produkcji – także tych amerykańskich. Ostatnia okazała się olbrzymim przebojem: blockbuster “Godzilla vs. Kong” w reżyserii Adama Wingarda zarobiła dotąd 468 mln USD.

Krótkometrażówkę “Godzilla vs Hedorah” wyreżyserował Kazuhiro Nakagawa. Film pokazano na 67-lecie powstania kultowej postaci, ale jest on zarazem kontynuacją produkcji “Godzilla Appears at Godzilla Fest” z 2020 roku. W filmie dochodzi do starcia dwóch tytanów – drugi, Hedora, w przeszłości też ukazywał się w obrazach wytwórni Tōhō.

Godzilla vs Hedorah Cały film – wideo

Previous Article
Psi Patrol Film sequel

"Psi Patrol: Film" doczeka się kontynuacji. Kiedy premiera?

Next Article
Gal Gadot Królewna Śnieżka

Ekranowa Wonder Woman, Gal Gadot, jako okrutna królowa w ekranizacji "Królewny Śnieżki"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share