Sprawa Aleca Baldwina i Halyny Hutchins – nowe doniesienia

Nowe wieści w sprawie wypadku na planie zdjęciowym filmu “Rust”. Aktorzy narzekali, że nie czują się bezpiecznie przed kamerą.
Alec Baldwin Halyna Hutchins
Alec Baldwin Halyna Hutchins – nowe wieści w sprawie / Foto AZN: Wikimedia Commons

W sprawie Aleca Baldwina i Halyny Hutchins pojawiły się nowe, sensacyjne doniesienia. Przypomnijmy: w czwartek na planie zdjęciowym w Santa Fe doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Baldwin zastrzelił operatorkę zdjęć, pracując nad westernem “Rust”.

Alec Baldwin Nowe doniesienia w sprawie wypadku na planie zdjęciowym

Okazuje się, że “Rust” był niskobudżetowym filmem, a ekipie na planie nie zapewniono odpowiednich warunków do pracy. Aktorzy nie zawsze byli też przed kamerą bezpieczni. Aż dwa razy doszło do nieprzewidzianych wystrzałów – wtedy jeszcze nikt nie ucierpiał w wyniku wypadku. Sprawa nie została nagłośniona – o filmie “Rust” usłyszeliśmy dopiero po tym, jak zginęła Halyna Hutchins.

Hutchins miała 42 lata i pracowała jako operatorka filmowa. Pochodząca z Ukrainy kobieta pracowała m.in. przy horrorze Pollyanny McIntosh “Darlin”” oraz przy filmie akcji “Archenemy”. “Rust” okazał się dla Hutchins ostatnim zleceniem artystycznym. Na planie Alec Baldwin korzystał z rekwizytu filmowego, którym była broń palna. Została ona odbezpieczona przez aktora, który następnie celował do reżysera i operatorki zdjęć (nie wiadomo, dlaczego akurat do nich).

Media donoszą, że na planie zdjęciowym westernu nie przestrzegano protokołów bezpieczeństwa, a ekipa filmowa żaliła się na złe warunki pracy i niską płacę. Niektórzy członkowie protestowali, licząc, że reżyser weźmie pod uwagę ich skargi.

Sam Joel Souza też został postrzelony przez Baldwina. Przeżył dzięki interwencji lekarzy. Aktor jest ponoć wstrząśnięty z powodu czwartkowych wydarzeń. Na Twitterze napisał:

— Nie ma słów, za sprawą których mógłbym przekazać, w jakim szoku i smutku jestem pogrążony w związku z tragicznym wypadkiem i śmiercią Halyny Hutchins. Była ona żoną, matką i wielce cenioną koleżanką po fachu. Biorę czynny udział w dochodzeniu policyjnym, które ma ustalić, w jaki sposób doszło do wypadku.

Previous Article
Chucky Jennifer Tilly

Jennifer Tilly o swojej roli w serialu "Chucky": "Świecę dekoltem i zabijam ludzi - mam ubaw po pachy"

Next Article
Hokus pokus 2

"Hokus pokus 2": ruszyły zdjęcia do filmu. Premiera w święto halloween 2022 roku

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share