“Strike Commando” i “Strike Commando 2” do obejrzenia na YouTubie w odświeżonej cyfrowo wersji

Strike Commando Cały film
Strike Commando Cały film dostępny w sieci – premiera / Foto AZN: Severin Films, V Movies

Na YouTubie pojawiła się prawdziwa gratka dla miłośników niskobudżetowego, ale owianego kultem kina akcji. Do sieci trafiły dwa odrestaurowane cyfrowo filmy w reżyserii Bruno Matteiego – “Strike Commando” oraz jego sequel, “Strike Commando 2”.

Strike Commando Cały film udostępniony na YouTubie

Bruno Mattei był reżyserem trashowego kina exploitation – w latach 1970−2007 nakręcił ponad pięćdziesiąt horrorów, filmów sensacyjnych, przygodowych i erotycznych. Często były to podróbki amerykańskich hitów – dziś nazwano by je pewnie mockbusterami.

Do takich kopii – poza licznymi filmami o zombie czy chociażby “Terminatorem II” – należą też produkcje “Strike Commando” oraz “Strike Commando 2”. Dylogia z lat 1986−1988 stanowiła przykładną kalkę takich przebojów, jak “Rambo II”, “Czas Apokalipsy”, “Zabójcza broń” czy filmy o Indianie Jonesie.

Okazało się, że w tym szaleństwie tkwi jednak metoda: dziś, wiele lat po śmierci Matteiego, nadal trwa zapotrzebowanie na jego filmy. “Strike Commando” i jego sequel zostały niedawno wydane na dyskach Blu-ray przez amerykańskiego dystrybutora Severin. Misją kalifornijskiej firmy jest prezentowanie kultowych produkcji z przysłowiowej niższej półki w odświeżonej cyfrowo formie.

Strike Commando i Strike Commando 2 w odświeżonej cyfrowo wersji

Obie odsłony serii pojawiły się też w serwisie YouTube – są dostępne w całości na kanale “V Movies”. Pierwszy “Strike Commando” to historia Michaela Ransoma (Reb Brown), żołnierza amerykańskiego, który rusza ze specjalną misją do Wietnamu.

W drugiej części serii rolę główną przejmuje Brent Huff, a na ekranie towarzyszy mu sam Richard Harris (“Harry Potter i Kamień Filozoficzny”). Tym razem Ransom wyrusza na ratunek swojego byłego majora – został on porwany dla okupu i jest więziony na Filipinach. Obraz ukazał się w Polsce pod tytułem “Bohaterski oddział”.

Previous Article
Apex zwiastun

Uzbrojony w siekierę Bruce Willis walczy o przetrwanie. Zwiastun filmu "Apex"

Next Article
Sylvester Stallone Niezniszczalni 4

"Niezniszczalni 4": Stallone zabiera widzów za kulisy barowej bitwy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share