Podróbka “Diuny” od studia The Asylum. Zobacz zwiastun filmowego rip-offu, “Planet Dune”

Planet Dune
Planet Dune Zwiastun filmu / Foto Prime Movies: The Asylum, Atomic Blonde Entertainment

Tego można było się spodziewać. Tuż po premierze wyczekiwanej, nowej adaptacji “Diuny” ukazał się rip-off filmu od wytwórni The Asylum. Mowa o projekcie “Planet Dune”, który stanowi bezpośrednią kalkę produkcji Denisa Villeneuve’a – tyle tylko, że twórcy operowali wielokrotnie niższym budżetem. Przesycony efektami CGI zwiastun “Planet Dune” właśnie trafił do sieci.

Planet Dune Zwiastun filmu

Produkcje studia The Asylum nazywane są często mockbusterami (trawestacja słowa “blockbuster”). To filmowe podróbki innych, bardzo głośnych premier, kręcone, by twórcom udało się spieniężyć ich famę. Jednymi z pierwszych rip-offów od The Asylum były “H.G. Wells: Wojna światów” (kopiująca przebój z Tomem Cruise’em) oraz “Transmorphers” (kalka “Transformersów”).

Film “Planet Dune” jest kopią niedawno wydanej “Diuny” Denisa Villeneuve’a. W filmie załoga kosmiczna odwiedza planetę przypominającą pustynię. Okazuje się, że w tutejszych piaskach żyją wielkie, mordercze larwy. Za reżyserię obrazu odpowiadają Glenn Campbell i Tammy Klein. Co ciekawe w filmie rolę główną gra Sean Young. Aktorka pojawiła się przed laty w adaptacji “Diuny”, którą przygotował David Lynch. Wystąpiła w niej jako postać imieniem Chani. W “Planet Dune” pojawia się jako Chase.

The Asylum zapowiada premierę filmu na 29 października. W przeszłości studio wydało takie produkcje, jak “Węże w pociągu”, “Skarb da Vinci”, “2012: Koniec świata”, “Sunday School Musical”, “Paranormal Entity”, “Atlantic Rim” i… “Titanic II”.

“Planet Dune” to nie jedyny tegoroczny rip-off “Diuny”. W kwietniu ukazał się film science-fiction “Dune World”, reżyserowany przez Marka Polonię.

Film “Diuna” z Timothée’em Chalametem zarobił dotychczas 104 mln dolarów w światowym box-officie. 22 października superprodukcja trafi na ekrany polskich kin.

Previous Article
Bruce Campbell

Bruce Campbell poprowadzi tegoroczną galę wręczenia nagród Saturn

Next Article
Spencer film zwiastun

"Spencer" - Kristen Stewart jako księżna Diana. Mamy polski zwiastun

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share