Top 10: najlepsze filmy o superbohaterach

Najlepsze filmy o superbohaterach
Najlepsze filmy o superbohaterach / Foto AZN: 20th Century Fox, Marvel Entert., DC Films, Warner Bros.

Kino superbohaterskie świeci triumfy we współczesnej kinematografii. Każdego roku na ekranach i platformach VOD goszczą dziesiątki tego typu produkcji. Postanowiliśmy wyłonić złotą dziesiątkę tych filmów, które zdecydowanie zasługują na powtórny seans – a nawet które można powtarzać w nieskończoność. Całość przedstawiamy w formie notowania najlepszych filmów o superbohaterach.

Najlepsze filmy o superbohaterach – ranking

Top 10: najlepsze filmy o superbohaterach w zestawieniu Prime Movies.

1. “Legion samobójców: The Suicide Squad” (2021)

Gorączkowe tempo, mnóstwo zawrotnej akcji, narracja jakby z filmu Tarantino. Podobieństwa do “Parszywej dwunastki” i… horrorów klasy “B”. John Cena w życiowej roli – bez niego film dużo by stracił. “Legion samobójców: The Suicide Squad” to najlepszy film superbohaterski, jaki kiedykolwiek powstał – kropka.

2. Najlepsze filmy o superbohaterach “Batman” (1989)

Wizja Batmana i Gotham City według Tima Burtona. Bliska komiksowym oryginałom, wyjątkowo mroczna, korespondująca z innymi dokonaniami reżysera. Michael Keaton bryluje w roli tytułowej, a na ekranie dobrze współgrają z nim Jack Nicholson i Kim Basinger.

3. “Deadpool” (2016)

Film, który przełamał schemat kina superbohaterskiego, spróbował czegoś nowego i odniósł olbrzymi sukces. W “Deadpoolu” Tim Miller i Ryan Reynolds pokazują środkowy palec innym superbohaterom i sypią soczystymi żartami z rękawa niemal w każdej scenie. Sequel też jest wart polecenia.

4. “Spider-Man 2” (2004)

Najlepsza odsłona serii o Spider-Manie z udziałem Tobeya Maguire’a. Film jest wierny komiksowym oryginałom, nie ma w nim nadmiaru komedii. Twórcy umiejętnie pokazują, jak główny bohater szuka równowagi między życiem superbohatera a zwykłego człowieka. Sceny akcji wciąż robią wrażenie – siedemnaście lat po premierze.

5. Najlepsze filmy o superbohaterach “Avengers” (2012)

Mieszanka zawrotnej akcji, humoru i szczypty dramatu. Zaskoczenia nie ma: film, w którym pojawiają się jednocześnie Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa, Hawkeye i Hulk, musiał się udać.

 

6. Najlepsze filmy o superbohaterach “Strażnicy Galaktyki” (2014)

Film, w którym bohater rzucający jedynie: “jestem Groot” – i nie mówiący nic więcej – jest ciekawą postacią. Co z tego, że twórcy nie byli wierni wydawniczemu oryginałowi? W zamian dostajemy mnóstwo kapitalnie skrojonej akcji, doskonale dobranej muzyki i dowcipnych kreacji aktorskich.

7. Najlepsze filmy o superbohaterach “Mroczny Rycerz” (2008)

Z jednej strony dynamiczny i przebojowy, z drugiej nihilistyczny, a chwilami przerażający. Heath Ledger w jednej z najbardziej legendarnych ról w historii kina i znakomity – choć przyćmiony – Aaron Eckhart na dalszym planie.

8. Filmy o superbohaterach “Iron Man” (2008)

Prosty, ale efektowny film, który spodoba się i starszym, i młodszym widzom. Poza scenami akcji opowiedziano w nim historię – genezę głównego bohatera. Robert Downey Jr. olśniewa w roli Tony’ego Starka.

9. Najlepsze filmy o superbohaterach “Kapitan Marvel” (2019)

Idealnie wyważony film o kobiecej superbohaterce – Carol Danvers alias Kapitan Marvel. Znakomita obsada i pamiętne role Brie Larson, Jude’a Lawa czy Samuela L. Jacksona.

10. Topowe filmy o superbohaterach. “Venom” (2018)

Wariacja na temat “Upgrade” w komiksowym sosie, trochę bardziej w konwencji “Deadpoola”. Na pewno warto docenić polski dubbing i nasze rodzime tłumaczenie – vide: “Bez kumpla nie jesteś już taki Hardy!”

A skoro już jesteśmy przy Venomie, to… „Venom 2” zdeklasował konkurencję – zaliczył najlepsze otwarcie od początku pandemii

Honorable mention: “Brightburn: Syn ciemności”, “How I Became a Superhero”, “Shazam!”

Previous Article
The Son Anthony Hopkins

Plejada gwiazd - m.in. Anthony Hopkins - w nowym filmie Floriana Zellera, twórcy "Ojca"

Next Article
Batman Pattinson zwiastun

Zwiastun filmu "Batman" z Robertem Pattinsonem. Trochę jak kino noir

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share