“Candyman” zawładnął listami przebojów streamingowych. Jakie są szanse na sequel?

Candyman box-office
Candyman box-office i informacje o sequelu / Foto Prime Movies: Universal Pictures

“Candyman” w reżyserii Nii DaCosty jest na dobrej drodze, by zgarnąć 70 mln dolarów w kinach dookoła świata. To przyzwoity wynik finansowy, biorąc pod uwagę, że trwa pandemia koronawirusa, a realizacja filmu wyniosła około 20 mln USD. Horror o mitycznym mordercy z hakiem zamiast dłoni jest też przebojem w serwisach streamingowych. Jakie są szanse na powstanie sequela?

Candyman – box-office i wyniki finansowe

Film “Candyman” wciąż można obejrzeć w polskich i światowych kinach. Miesiąc po premierze zarobił on 68,3 mln dolarów, plasując się wysoko w notowaniach box-office’u. Horror okazał się przebojem w Hiszpanii, gdzie do 21 września zainkasował prawie 1,1 mln USD, a także na Wyspach Brytyjskich, gdzie przyniósł zyski w wysokości blisko 6 mln dolarów. Dobrze poradził sobie w kinach niemieckich, holenderskich i meksykańskich.

Na terenie Stanów Zjednoczonych “Candyman” wciąż zarabia niemałe pieniądze: w tym tygodniu zajmuje przyzwoite, czwarte miejsce listy box-office’u (debiutował, oczywiście, na jej szczycie). Najwięcej biletów na film wyprzedano w Los Angeles i Nowym Jorku.

Amerykański Amazon Prime Video udostępnił możliwość wypożyczenia filmu w jakości Ultra HD za 19,99 dolarów – premiera VOD miała miejsce w piątek. Wiadomo też, że “Candyman” zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście przebojów filmowych serwisu streamingowego Vudu, należącego do spółki Fandango Media. W oświadczeniu prasowym Vudu czytamy:

— “Candyman”, film z pogranicza horroru i thrillera produkowany przez Jordana Peele’a, zadebiutował w naszym serwisie w piątek i od razu wdarł się na szczyt listy najchętniej oglądanych pozycji.

Notowanie objęło wyniki oglądalności zanotowane między 13 a 19 września. Miejsce drugie zajęli “Szybcy i wściekli 9”, a trzecie – “Legion samobójców: The Suicide Squad”. Dalsze pozycje z czołowej dziesiątki należą do: “Czarnej Wdowy”, “Nocy oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”, “Wyprawy do dżungli”, “Nie oddychaj 2”, animacji “Rodzinka rządzi”, filmu “Snake Eyes: Geneza G.I.Joe” oraz “Obecności 3: Na rozkaz diabła”.

Candyman – sequel filmu

Nie są znane wyniki komercyjne “Candymana” z innych platform typu “wideo na życzenie”, bo tego typu serwisy rzadko dzielą się informacjami o oglądalności. Sukces na stronie Vudu podpowiada jednak, że film wzbudził potężne zainteresowanie subskrybentów i przynosi podobne zyski z innych serwisów. Film kosztował niewiele ponad 20 mln dolarów i sumując jego przychody kinowe z tymi streamingowymi, można zakładać, że okazał się hitem dla Universal Pictures.

Kontynuacja “Candymana” wydaje się prawdopodobna nie tylko z czysto finansowych pobudek. Zakończenie filmu przyniosło odpowiedzi na wiele pytań, jakie widzowie mogli zadawać sobie podczas seansu, ale samo w sobie było otwarte, stanowiło “furtkę” uchyloną na sequel. Żaden z twórców “Candymana” nie zapowiedział dotąd, że historia została zamknięta; przeciwnie – reżyserka, producenci i aktorzy z dumą wypowiadają się o horrorze w mediach społecznościowych.

W potencjalnym piątym filmie o Candymanie (trzy pierwsze ukazały się w latach dziewięćdziesiątych) mogą powrócić Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Vanessa Williams, Nathan Stewart-Jarrett i Kyle Kaminsky. Na pewno też Tony Todd, o którego występie w tegorocznym “Candymanie” rozpisywały się wszystkie portale filmowe.

Film “Candyman”, w którym młody artysta z Chicago popada w obsesję na punkcie miejskiej legendy, ukazał się w polskich kinach 27 sierpnia i jesienią powinien zadebiutować na nośnikach Blu-ray/DVD. Naszą recenzję tego zaangażowanego społecznie horroru przeczytacie pod danym linkiem.

Previous Article
Wredne dziewczyny musical

Powstaje filmowy musical o "Wrednych dziewczynach". Tina Fey i Lorne Michaels na pokładzie

Next Article
Jason Never Dies

Nowy, oficjalny "Piątek, trzynastego" na horyzoncie? Reżyser odsłony "Jason żyje" napisał scenariusz

Related Posts
Total
0
Share