“Candyman” zawładnął listami przebojów streamingowych. Jakie są szanse na sequel?

Candyman box-office
Candyman box-office i informacje o sequelu / Foto Prime Movies: Universal Pictures

“Candyman” w reżyserii Nii DaCosty jest na dobrej drodze, by zgarnąć 70 mln dolarów w kinach dookoła świata. To przyzwoity wynik finansowy, biorąc pod uwagę, że trwa pandemia koronawirusa, a realizacja filmu wyniosła około 20 mln USD. Horror o mitycznym mordercy z hakiem zamiast dłoni jest też przebojem w serwisach streamingowych. Jakie są szanse na powstanie sequela?

Candyman – box-office i wyniki finansowe

Film “Candyman” wciąż można obejrzeć w polskich i światowych kinach. Miesiąc po premierze zarobił on 68,3 mln dolarów, plasując się wysoko w notowaniach box-office’u. Horror okazał się przebojem w Hiszpanii, gdzie do 21 września zainkasował prawie 1,1 mln USD, a także na Wyspach Brytyjskich, gdzie przyniósł zyski w wysokości blisko 6 mln dolarów. Dobrze poradził sobie w kinach niemieckich, holenderskich i meksykańskich.

Na terenie Stanów Zjednoczonych “Candyman” wciąż zarabia niemałe pieniądze: w tym tygodniu zajmuje przyzwoite, czwarte miejsce listy box-office’u (debiutował, oczywiście, na jej szczycie). Najwięcej biletów na film wyprzedano w Los Angeles i Nowym Jorku.

Amerykański Amazon Prime Video udostępnił możliwość wypożyczenia filmu w jakości Ultra HD za 19,99 dolarów – premiera VOD miała miejsce w piątek. Wiadomo też, że “Candyman” zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście przebojów filmowych serwisu streamingowego Vudu, należącego do spółki Fandango Media. W oświadczeniu prasowym Vudu czytamy:

— “Candyman”, film z pogranicza horroru i thrillera produkowany przez Jordana Peele’a, zadebiutował w naszym serwisie w piątek i od razu wdarł się na szczyt listy najchętniej oglądanych pozycji.

Notowanie objęło wyniki oglądalności zanotowane między 13 a 19 września. Miejsce drugie zajęli “Szybcy i wściekli 9”, a trzecie – “Legion samobójców: The Suicide Squad”. Dalsze pozycje z czołowej dziesiątki należą do: “Czarnej Wdowy”, “Nocy oczyszczenia: Żegnaj Ameryko”, “Wyprawy do dżungli”, “Nie oddychaj 2”, animacji “Rodzinka rządzi”, filmu “Snake Eyes: Geneza G.I.Joe” oraz “Obecności 3: Na rozkaz diabła”.

Candyman – sequel filmu

Nie są znane wyniki komercyjne “Candymana” z innych platform typu “wideo na życzenie”, bo tego typu serwisy rzadko dzielą się informacjami o oglądalności. Sukces na stronie Vudu podpowiada jednak, że film wzbudził potężne zainteresowanie subskrybentów i przynosi podobne zyski z innych serwisów. Film kosztował niewiele ponad 20 mln dolarów i sumując jego przychody kinowe z tymi streamingowymi, można zakładać, że okazał się hitem dla Universal Pictures.

Kontynuacja “Candymana” wydaje się prawdopodobna nie tylko z czysto finansowych pobudek. Zakończenie filmu przyniosło odpowiedzi na wiele pytań, jakie widzowie mogli zadawać sobie podczas seansu, ale samo w sobie było otwarte, stanowiło “furtkę” uchyloną na sequel. Żaden z twórców “Candymana” nie zapowiedział dotąd, że historia została zamknięta; przeciwnie – reżyserka, producenci i aktorzy z dumą wypowiadają się o horrorze w mediach społecznościowych.

W potencjalnym piątym filmie o Candymanie (trzy pierwsze ukazały się w latach dziewięćdziesiątych) mogą powrócić Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Vanessa Williams, Nathan Stewart-Jarrett i Kyle Kaminsky. Na pewno też Tony Todd, o którego występie w tegorocznym “Candymanie” rozpisywały się wszystkie portale filmowe.

Film “Candyman”, w którym młody artysta z Chicago popada w obsesję na punkcie miejskiej legendy, ukazał się w polskich kinach 27 sierpnia i jesienią powinien zadebiutować na nośnikach Blu-ray/DVD. Naszą recenzję tego zaangażowanego społecznie horroru przeczytacie pod danym linkiem.

Previous Article
Wredne dziewczyny musical

Powstaje filmowy musical o "Wrednych dziewczynach". Tina Fey i Lorne Michaels na pokładzie

Next Article
Jason Never Dies

Nowy, oficjalny "Piątek, trzynastego" na horyzoncie? Reżyser odsłony "Jason żyje" napisał scenariusz

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share