David Cronenberg nie żyje – na szczęście tylko w fikcyjnym filmie

David Cronenberg nie żyje
David Cronenberg nie żyje – na szczęście tylko w fikcyjnym filmie / Foto Prime Movies: SuperRare.com

David Cronenberg nie żyje – na szczęście jedynie w fikcyjnym filmie o wymownym tytule “The Death of David Cronenberg”. Kanadyjski prowokator wystąpił w nowym krótkim metrażu, który postawi na nogi niejednego fana. To jedno z jego najbardziej kuriozalnych i zaskakujących przedsięwzięć.

David Cronenberg nie żyje, ale tylko w filmie. Nietypowy eksperyment medialny

Film, który ukazał się na stronie serwisu crowdfundingowego SuperRare, trwa zaledwie minutę i został wyreżyserowany przez córkę Cronenberga, Caitlin. Można go również zobaczyć na Instagramie 36-latki, gdzie chwalony jest przez reżyserki Jen i Sylvię Soska, Catherine Reitman czy Rushkę Bergman.

Caitlin Cronenberg jest utytułowaną fotografką i laureatką nagrody CAFA (Canadian Arts and Fashion Award). W filmie “The Death of David Cronenberg” tytułowy bohater odkrywa, że w łóżku leży jego własne, pozbawione życia ciało. Zamiast panikować, artysta wpełza do pościeli, całuje twarz zmarłego – siebie – i go obejmuje.

Według Caitlin Cronenberg film porusza takie tematy, jak transformacja ludzkiego ciała, śmiertelność oraz “metamorfoza życia i śmierci”. Surrealistyczny projekt, choć niektórym widzom może wydać się szokujący, stanowi kwintesencję twórczości starszego Cronenberga, który ma w swoim dorobku wiele kontrowersyjnych produkcji (“Nagi lunch”, “Wideodrom”, “Crash: Niebezpieczne pożądanie”, “Dreszcze”).

Na stronie SuperRare prowadzona jest aukcja, a film “The Death of David Cronenberg” można wykupić w wersji cyfrowej. W tym samym serwisie istnieje możliwość licytowania wielu innych nietypowych projektów filmowych oraz dzieł sztuki.

David Cronenberg wciąż pracuje nad filmem pełnometrażowym “Crimes of the Future”. W sierpniu na planie zdjęciowym w Grecji miał paść pierwszy klaps, a przed kamerą wystąpił między innymi Viggo Mortensen. Według gwiazdora w “Crimes of the Future” reżyser powraca do stylistyki horroru cielesnego, ale przez film przeplata się też wątek typowy kinu noir. Producentem filmu jest Robert Lantos, który współpracował z Cronenbergiem między innymi przy widowisku “eXistenZ”.

Caitling Cronenberg nie jest jedynym dzieckiem 78-letniego reżysera, które zostało artystą. Syn twórcy “Muchy”, Brandon Cronenberg, realizuje obecnie serial “Super-Cannes”, który będzie adaptacją powieści J.G. Ballarda.

Previous Article
Cry Macho Arnold Schwarzenegger

To Schwarzenegger miał zagrać w filmie "Cry Macho" - nie Eastwood. Co poszło nie tak?

Next Article
Peacemaker teaser

"Peacemaker": pierwszy teaser serialu z Johnem Ceną

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share