Bradley Cooper i Willem Dafoe na pierwszych zdjęciach z filmu “Zaułek koszmarów” del Toro

Zaułek koszmarów zdjęcia
Zaułek koszmarów zdjęcia / Foto Prime Movies: Kerry Hayes, Searchlight Pictures, “Vanity Fair”

Już w grudniu ekranami kin zawładnie film “Zaułek koszmarów” w reżyserii Guillermo del Toro. To mroczny thriller psychologiczny o manipulacji i nowych, niebezpiecznych znajomościach. W widowisku zobaczymy między innymi Bradleya Coopera i Willema Dafoe. Do sieci trafił właśnie komplet fotosów z filmu – pierwszych, jakie udostępniło studio Searchlight Pictures.

“Zaułek koszmarów” ukaże się 2 grudnia 2021 roku w Argentynie i Słowacji oraz 17 grudnia w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ustalona data premiery w Polsce to 28 stycznia 2022 roku.

Zaułek koszmarów zdjęcia z filmu

Zdjęcia z filmu “Zaułek koszmarów” zostały pokazane przez “Vanity Fair” i zapowiadają mroczną rozrywkę. Sam Guillermo del Toro podkreśla jednak, że tym razem nie nakręcił horroru, a thriller psychologiczny w stylistyce kina noir:

— To przydarzyło się już w przeszłości, kiedy kręciłem “Crimson Peak. Wzgórze krwi” – mój gotycki romans. Widzowie poszli na film, oczekując kina grozy. “Zaułek koszmarów” nie skupia się na zjawiskach paranormalnych; przeciwnie – został osadzony w świecie rzeczywistym. Nie będzie w tym filmie wątku fantastycznego. Będzie on zupełnie inny niż może standardowe produkcje.

Zaułek koszmarów zdjęcia
Zaułek koszmarów Zdjęcia z filmu / Foto AZN: Kerry Hayes, Searchlight Pictures, “Vanity Fair”

Łatwo pomylić film z klasycznym horrorem – ze względu na jego tytuł i dotychczasowy dorobek Guillermo del Toro. Nagrodzony dwoma Oscarami artysta ma na swoim koncie takie pozycje, jak “Kręgosłup diabła”, “Cronos” czy “Labirynt fauna”.

Według zapowiedzi twórców “Zaułek koszmarów” to opowieść o “pokusie i zdradzie”. Film ma być pełnym niespodzianek dreszczowcem. Główny bohater filmu Stanton “Stan” Carlisle (Bradley Cooper) jest pracownikiem wędrownego cyrku. Jest on zawadiackim i charyzmatycznym mężczyzną, który potrafi czarować słowem i doskonale manipuluje nowo poznanymi ludźmi. Przyciąga uwagę doktor psychiatrii Lilith Ritter (Cate Blanchett), która w istocie okazuje się jeszcze bardziej niebezpieczna niż on sam.

— Wesołe miasteczka są prawie jak mikrokosmos. Wszyscy są tam oszustami, próbują mataczyć innych. Jednocześnie pracownicy takich obiektów wiedzą, że potrzebują siebie nawzajem. W wesołych miasteczkach żyje się inaczej niż w aglomeracjach miejskich – dodaje del Toro.

Zaułek koszmarów zdjęcia
Zaułek koszmarów Zdjęcia z filmu / Foto AZN: Kerry Hayes, Searchlight Pictures, “Vanity Fair”
Zaułek koszmarów zdjęcia
Zaułek koszmarów Zdjęcia z filmu / Foto AZN: Kerry Hayes, Searchlight Pictures, “Vanity Fair”

Zaułek koszmarów – kiedy premiera?

 

Reżyser powiedział, że jako nastolatka zawsze intrygowały go horrory oraz kino noir. Filmów grozy nakręcił w swojej karierze sporo; był też scenarzystą cudzych horrorów. “Zaułek koszmarów” będzie jego pierwszym filmem noir z prawdziwego zdarzenia. Do współpracy Guillermo del Toro zaprosił takich aktorów, jak Willem Dafoe, Toni Collette, Cate Blanchett, Bradley Cooper, Richard Jenkins, Rooney Mara, Mary Steenburgen, Holt McCallany oraz Clifton Collins Jr. Premiera już w grudniu.

Film “Zaułek koszmarów” stanowi adaptację książki “Nightmare Alley” autorstwa Williama Lindsaya Greshama. Literacki pierwowzór ukazał się w 1946 roku i niedługo potem doczekał się pierwszej ekranizacji. Dreszczowiec noir o tym samym tytule wyreżyserował Edmund Goulding i okazał się on klapą komercyjną. Z początku zebrał mieszane recenzje, krytykowany m.in. w “The New York Times”. Obecnie w serwisie Rotten Tomatoes film utrzymuje wynik stu procent pozytywnych recenzji.

Previous Article
Christopher Nolan Warner Bros.

Christopher Nolan żegna się ze studiem Warner Bros. Jego nowy film powstanie dla Universal Pictures

Next Article
Koszmar minionego lata serial

Serialowy "Koszmar minionego lata" - oficjalny plakat, zwiastun

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share