“Velma” dostaje 2. sezon. Hejtowany serial jednak będzie miał nowe odcinki

Velma Sezon 2
Velma Sezon 2. z premierą w 2024 roku / Foto: HBO Max, Warner Bros., Charlie Grandy Productions

“Velma” była jednym z najbardziej znienawidzonych seriali ostatnich miesięcy. Była krytykowana za odejście od oryginalnych kreskówek o Scoobym-Doo – zarówno pod względem przeinaczonych postaci, jak i metafikcyjnych nawiązań. Mimo to dowiadujemy się, że “Velma” otrzymała zielone światło na realizację 2. sezonu od platformy Max (wcześniej: HBO Max).

Velma Sezon 2. zamówiony przez (HBO) Max

Podczas Annecy International Animation Film Festival we Francji poinformowano, że “Velma” doczeka się 2. sezonu, który pojawi się na platformie streamingowej Max w 2024 roku (konkretna data premiery nie jest obecnie znana). Informacje przekazała mediom Suzanna Makkos, związana z serwisem Max oraz kanałem Adult Swim.

“Najważniejsze w naszym projekcie są humor oraz postacie. Zawsze dbamy, by nasze seriale były kontrowersyjne, ale też pełne serca, zróżnicowane i inkluzywne, z podtekstem tematycznym”, podkreśliła Makkos w komunikacie prasowym. Na festiwalu Annecy zaprezentowano też zwiastun drugiej serii serialu “Ten Year Old Tom” oraz pierwsze spojrzenie na serial “Young Love”.

Bohaterami oryginalnej serii o Scoobym-Doo byli członkowie “Scooby-gangu”: Kudłaty, Fred, Daphne i Velma. Szesnastolatkowie rozwiązywali upiorne zagadki, które często okazywały się przekrętami kryminalnymi. W reimaginacji od HBO Max historia odbiega mocno od tej klasycznej. Postacie wyglądają inaczej, mają inne typy charakteru, czasem mają inny kolor skóry (np. tytułowa Velma Dinkley jest tu biseksualną nastolatką hinduskiego pochodzenia).

W serialu “Velma” występują między innymi Jane Lynch, Wanda Sykes, Nicole Byer, gwiazda “Brooklyn 9-9” Melissa Fumero, “Weird Al” Yankovic, Cherry Jones, Gary Cole, Russell Peters, Frank Welker, Debby Ryan i Ken Leung.

Previous Article
Mob Land Zwiastun

John Travolta w zwiastunie kryminału "Mob Land"

Next Article
Harlan Coben's Shelter

Pierwsze spojrzenie na serialową adaptację książki Harlana Cobena "Shelter"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share