“Radiostory” – zwiastun, data premiery, opis fabuły

Radiostory
Radiostory – data premiery, zwiastun, opis fabuły / Foto: Sea Film

“Radiostory” to debiut reżyserski Macieja Hydra – producenta krótkiego metrażu “Pokój” (2021) z Wojciechem Solarzem. Emocjonująca, wciągająca i nostalgiczna opowieść o czasach sprzed Facebooka, Instagrama i TikToka – tak określają “Radiostory” twórcy w swoich zapowiedziach. Obraz doczeka się swojej premiery kinowej już 16 czerwca. W obsadzie między innymi Piotr Głowacki i Bogdan Kalus.

Radiostory – premiera już 16 czerwca. Zobaczcie zwiastun komedii obyczajowej

Oficjalny opis filmu:

— Rok 1991, w Polsce panuje euforia po upadku komunizmu. Do rodzinnego Gdańska, po latach emigracji w Szwecji, wraca Jacek (Piotr Głowacki). Chce rozkręcić własny biznes, w końcu zapuścić korzenie i znaleźć miłość. Niestety „nowa Polska” rozczarowuje. Krajową gospodarką rządzą dziki kapitalizm i wolna amerykanka, na ulicach króluje ortalion, wszyscy palą papierosy, a największym dobrem jest magnetowid VHS. Jacek nie chce się jednak poddać. Z pomocą znajomej – Kaśki (Agata Moszumańska) – uruchamia pierwsze na Wybrzeżu prywatne radio. Jacek z Kaśką są szczęśliwi i pełni nadziei. Uczucie, które rodzi się między nimi dodaje im skrzydeł.

Nowa rozgłośnia szybko zdobywa serca słuchaczy, ale i… niechęć Słomińskiego (Bogdan Kalus), dyrektora lokalnej stacji, dla którego pojęcie konkurencji do tej pory nie istniało. W nowych warunkach musi walczyć o rankingi słuchalności, tak samo zresztą jak Jacek, bo im lepsze wyniki, tym większe wpływy z reklam. Obaj, zajęci walką o ilość, zapominają o… jakości. Tym czasem słuchacze potrzebują czegoś innego – a to zapewnia im nowy gracz. Melik (Dariusz Majchrzak) wymyśla radio, jakiego jeszcze nie było –jego stacja nadaje nie z lądu a z morza! Tam nasyłanie na konkurencję byłych ubeków (Grzegorz Gzyl, Piotr Witkowski) już nic nie da… (źródło: Sea Film)

Zobaczcie oficjalny zwiastun filmu “Radiostory”.

W filmie występują Piotr Głowacki, gwiazda filmu „Mistrz” i Agata Moszumańska, aktorka gdyńskiego Teatru im. W. Gombrowicza. Na ekranie towarzyszą im m.in. Bogdan Kalus, Piotr Witkowski („Noc w przedszkolu”) oraz Dariusz Majchrzak („Hiacynt”). Piosenkę promującą film pt. „Chowam się” skomponowała jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek – Kasia Wilk. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami.

Źródło: Sea Film; Anna Hardasiewicz – materiały nadesłane

Previous Article
Czarne lustro Sezon 6 Zwiastun

"Czarne lustro", sezon 6. - zwiastun już w sieci

Next Article
Pearl 2022 Gdzie obejrzeć

"Pearl" - gdzie obejrzeć na VOD? Świetnie oceniony horror z Mią Goth

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share