“Czarodziejski flet” – zwiastun, data premiery, opis fabuły

Czarodziejski flet Zwiastun
Czarodziejski flet Zwiastun filmu muzycznego / Foto: Kino Świat, Flute Film, TOBIS, Quinta Media, Centropolis Entert., Sola Media, Constantin-Film

Pod koniec przyszłego miesiąca na ekranach polskich kin zadebiutuje wyjątkowy film – muzyczna superprodukcja “Czarodziejski flet”. Jest to adaptacja wybitnej opery Wolfganga Amadeusza Mozarta o tym samym tytule. W rolach głównych Jack Wolfe oraz F. Murray Abraham.

Czarodziejski flet Zwiastun filmu, data premiery, opis fabuły

Opis fabuły filmu muzycznego “Czarodziejski flet”:

— Tim to nastoletni chłopak, który marzy o karierze śpiewaka w szkole muzycznej imienia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Kiedy nareszcie osiąga swój cel i przekracza próg upragnionej uczelni, dzieje się coś niezwykłego. W starym gmachu szkoły Tim odkrywa magiczne przejście do innego świata – tajemniczej krainy z opery “Czarodziejski flet” Mozarta, gdzie granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Gdy za sprawą magii chłopak się tam przenosi, błyskawicznie zamienia się w księcia Tamino, czyli głównego bohatera tej opowieści. Od teraz Tim będzie zmuszony zmagać się z przeciwnościami losu w dwóch rzeczywistościach – za dnia w prawdziwym świecie starając się o upragnioną rolę w przedstawieniu na uczelni, zaś w nocy ryzykując życie, aby uwolnić piękna księżniczkę Paminę w krainie niczym nieograniczonej fantazji. (źródło: Kino Świat)

Film “Czarodziejski flet” miał już światową premierę na Festiwalu w Zurychu we wrześniu 2022 r., a następnie w listopadzie ukazał się w Niemczech. Polską premierę kinową zaplanowano na 21 kwietnia 2023. Zobaczcie oficjalny zwiastun.

Niemiecka produkcja nakręcona została przez Floriana Sigla – zadebiutował on tym filmem jako reżyser. Scenariusz przygotował Andrew Lowery, a obsadę aktorską zasilają: Jack Wolfe (“Pod numerem 9”), F. Murray Abraham (“Grand Budapest Hotel”), Niamh McCormack (“Wiedźmin”), Iwan Rheon (“Gra o tron”), Cosima Henman, Amir Wilson, Rolando Villazón, Tedros “Teddy” Teclebrhan, Waldemar Kobus, Greg Wise, Stéfi Celma, Sabine Devieilhe, Asha Banks oraz piosenkarka Lary. Warto pamiętać, że F. Murray Abraham wystąpił w filmie biograficznym o Mozarcie pt. “Amadeusz” z 1984 roku. W produkcji Milosa Formana wcielił się w Antonio Salieriego.

Jednym z producentów filmu jest Roland Emmerich – twórca “Moonfall”, “Dnia Niepodległości” czy “2012”.

“Czarodziejski flet” to dwuaktowa opera z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta, która powstała w 1791 roku i od tego czasu uchodzi za jedną z najpopularniejszych oper swojego autora. Czy film Floriana Sigla to również dzieło wybitne? Widzowie znajdą odpowiedź na to pytanie w kinach już 21 kwietnia.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Killers of the Flower Moon Data premiery

Nareszcie! Znamy datę premiery "Killers of the Flower Moon"

Next Article
Gartenzaun metall

Gartenzaun metall - ogrodzenia metalowe od THOR Kunstschmiede!

Related Posts
Total
0
Share