Olaf Lubaszenko i Piotr Trojan w zwiastunie filmu “Bliscy”

Bliscy Zwiastun
Bliscy Zwiastun filmu / Foto: Kino Świat, MD4, Axman Productions

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun filmu “Bliscy” – komediodramatu z Olafem Lubaszenko. Reżyserem jest Grzegorz Jaroszuk – twórca “Jak gdyby nic” oraz “Opowieści z chłodni”. Lubaszenko gra mężczyznę, który poszukuje żony po tym, jak ta obwieszcza, że porzuca swoją rodzinę. Premiera w kinach już 19 maja tego roku.

Bliscy Zwiastun komediodramatu z Olafem Lubaszenko

Więcej o fabule filmy “Bliscy”:

— Ojciec (Olaf Lubaszenko) z dwójką swoich dorosłych dzieci (Izabela Gwizdak, Adam Bobik) poszukują matki, która pewnego dnia bez słowa wyjaśnienia odchodzi od męża. Jej zniknięcie jest impulsem do odpowiedzi na pytanie co to znaczy być dla kogoś kimś bliskim. Ojciec wraz z synem i córką udają się w podróż po zawiłym i tajemniczym świecie osiedla, odkrywając tropy, które tylko pozornie się łączą. Po drodze spotykają sąsiadów, których opowieści ujawniają zupełnie nieznany obraz matki. Podążają coraz dziwniejszymi ścieżkami, by w końcu odkryć zaskakującą prawdę.

Rozdarty między groteską, a realizmem film „Bliscy” to portret bohaterów, którzy konfrontowani ze sobą, starają się uporządkować łączące ich relacje. To film, który czasem w subtelny i zabawny sposób, a czasem dojmująco i bezpośrednio zadaje pytania, na które nie ma prostych odpowiedzi i na które odpowiedzieć sobie musi każdy z nas. (oficjalny opis: Kino Świat)

W obsadzie filmu “Bliscy” znajdują się Olaf Lubaszenko („Kobiety mafii”), Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”), Adam Bobik („Minuta ciszy”), Piotr Żurawski („Chyłka”), Izabela Gwizdak („Diagnoza”). Grzegorz Jaroszuk jest też scenarzystą filmu. Za realizację komediodramatu odpowiedzialne jest studio MD4, które wcześniej pracowało m.in. nad “Fugą” Agnieszki Smoczyńskiej.

Choć widzowie zobaczą “Bliskich” dopiero w maju, obraz miał już światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera we wrześniu 2020 roku. W sierpniu 2021 był pokazywany na Festiwalu w Karlowych Warach, gdzie reżyser zdobył nominację do nagrody “East of West”.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Gladiator 2 Barry Keoghan

Barry Keoghan z szansą na rolę w "Gladiatorze 2" Ridleya Scotta

Next Article
Renfield Spot telewizyjny

Nicolas Cage jako hrabia Dracula - nowe wideo promujące film "Renfield"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share