Premiera VOD: zakochani rugbyści w filmie “Niebezpieczna gra”

Niebezpieczna gra Premiera
Niebezpieczna gra Premiera VOD / Foto: Take a Seat Pictures, Outfilm

Od wczoraj na platformie streamingowej Outfilm.pl dostępny jest festiwalowy przebój kina o tematyce LGBTQ – “Niebezpieczna gra” (oryg. “In from the Side”). Projekt w reżyserii Matta Cartera opowiada o dwóch zakochanych w sobie rugbystach i porównany został do kultowej “Tajemnicy Brokeback Mountain”. W rolach głównych Alexander King i Alexander Lincoln.

Niebezpieczna gra Premiera filmu o tematyce gejowskiej

Opis fabuły filmu:

— Mark dołącza do gejowskiej drużyny rugby. Po mocno zakrapianej nocy trafia do łóżka z gwiazdą zespołu – Warrenem. Obaj starają się ukryć romans przed swoimi partnerami i kolegami z drużyny, ale tajemnica wychodzi na jaw. Duch zespołu, lojalność i braterstwo zostają wystawione na ogromną próbę. (źródło: Outfilm.pl)

“Niebezpieczna gra” to dramat romantyczny o zdradzie i jej konsekwencjach, ale też próbie odnalezienia siebie samego. To przy okazji film o sportowej rywalizacji i męskości. W filmie wystąpili niektórzy prawdziwi zawodnicy rugby, którzy prywatnie są gejami. Rolę cameo zagrał chociażby Steve Brockman, który jest rugbystą, a także wieloletnim partnerem słynnego aktora – Russella Toveya.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze role w karierze Russella Toveya

Dramat o tematyce gejowskiej miał już swoją premierę festiwalową w Poznaniu dzięki dystybutorowi – Outfilm. Był też pokazywany na festiwalach kina LGBTQ w Hongkongu, Paryżu, Seulu czy Dayton w stanie Ohio, a także podczas BFI Flare London LGBTQ+ FF (jest to festiwal organizowany przez Brytyjski Instytut Filmowy).

“Niebezpieczna gra” zdobyła dwie nagrody na festiwalu FilmOut w San Diego – za najlepszą rolę aktorską (Alexander Lincoln) oraz w kategorii najlepszy pierwszy film pełnometrażowy (reż. Matt Carter). Podczas festiwalu Frameline w San Francisco Carter zdobył też nominację do nagrody za wybitny film pełnometrażowy.

W obsadzie filmu znajdują się również William Hearle, Christopher Sherwood, Peter McPherson, Pearse Egan i Ivan Comisso.

Kolejną weekendową premierą na platformie Outfilm jest serial “Luimelia” – a właściwie jego drugi sezon.

Źródło: Outfilm.pl – materiały nadesłane

Previous Article
Snowpiercer Sezon 4

"Snowpiercer" w tarapatach. 4. sezon nie zostanie wyemitowany?

Next Article
Sick Recenzja

„Sick” – recenzja nowego slashera od twórcy „Krzyku”

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share