“Till”: zwiastun filmu z Whoopi Goldberg i Danielle Deadwyler

Till Zwiastun
Till Zwiastun filmu / Foto: MGM, Eon Prod.

“Till” to tytuł dramatu biograficznego w reżyserii Chinonye Chukwu, który opowie autentyczną historię Mamie Till-Bradley – nauczycielki i aktywistki społecznej, której 14-letni syn został zamordowany za “nieodpowiednie” zachowanie w towarzystwie białej dziewczyny. Muzykę do filmu stworzył Polak, Abel Korzeniowski.

Till Zwiastun dramatu biograficznego z Whoopi Goldberg i Haley Bennett

“Till” to film o rasizmie, który był, niestety, wszechobecny w Stanach Zjednoczonych lat pięćdziesiątych. Będzie to jednak również opowieść o działaniach, które stały się katalizatorem dla ruchu praw obywatelskich osób czarnoskórych w USA.

Obsadę produkcji zasilają Whoopi Goldberg, Frankie Faison, Haley Bennett, Sean Patrick Harris, Jalyn Hall, Kevin Carroll, Jayme Lawson i Tosin Cole. Postać tytułowej bohaterki brawurowo zagrała Danielle Deadwyler. O czym opowie dramat “Till”?

— Rok 1955, Missisipi. Emmett Till, czternastoletni czarnoskóry chłopiec spędza wakacje u kuzynów z Południa. Nieświadomy skali napięć na tle rasowym, pozwala sobie na drobny żart w kierunku białej kobiety, którego tragicznym finałem staje się jego brutalne morderstwo. Matka Emmetta, Mamie Till, podejmuje heroiczną walkę o sprawiedliwość i przekuwa druzgocącą żałobę w działanie. Prawdziwa historia, która stała się symbolem oporu Afroamerykanów wobec walki z rasizmem. (zarys fabuły – Forum Film Poland)

Film już teraz wskazywany jest jako jeden z oscarowych faworytów. Obraz ma szansę na nominację do złotej statuetki także za ścieżkę dźwiękową, której autorem jest pochodzący z Polski kompozytor Abel Korzeniowski. Już od ponad piętnastu lat pracuje on w wielkim świecie Hollywood. Korzeniowski został wyróżniony Złotymi Lwami za swoją muzykę do “Dużych zwierząt”; na koncie ma też nominacje do nagrody Emmy i Złotego Globu. Jego ścieżka dźwiękowa do dramatu “Till” ubiega się o statuetkę Hollywood Music in Media (HMMA).

Premiera kinowa w Polsce przypada na 20 stycznia 2023.

Źródło: Forum Film Poland – materiały nadesłane

Previous Article
John Wick 4 Zwiastun

"John Wick 4" - zwiastun filmu akcji z Keanu Reevesem

Next Article
Goście Premiera

Premiera: thriller "Goście" już od dziś w kinach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share