Adaptacja “Gears of War” na Netfliksie. Powstanie i film, i serial

Gears of War Netflix
Gears of War Netflix szykuje adaptację gry / Foto: SargeThePlayer – kanał na YouTubie

Netflix podejmie się adaptacji kultowej serii gier komputerowych “Gears of War”. Hitowa strzelanka doczeka się dwóch osobnych projektów, które ujrzymy na platformie giganta streamingowego – w planach są i film pełnometrażowy, i serial.

Gears of War Netflix przygotuje dwie adaptacje gry – filmową i serialową

Od premiery pierwszej oficjalnej gry z serii “Gears of War” minęło wczoraj szesnaście lat. Z tej okazji Netflix zapowiedział, że wystartowały prace nad serialem i filmem adaptującym kultową sagę. Serial będzie animacją dla dorosłych, film – pełnym metrażem. W realizację tych projektów zaangażowane będzie studio The Coalition, które w przeszłości tworzyło gry “GoW”.

Gigant VOD zaznacza też, że chciałby, aby w przyszłości powstały kolejne filmowo-serialowe odsłony “Gears of War” i opowiedziane zostały “kolejne historie”. Czy jest na to szansa – dowiemy się dopiero po premierze wspomnianych adaptacji, z racji że Netflix coraz chętniej dzieli się z mediami swoimi wynikami streamingowymi.

Bohaterami serii “Gears of War” są żołnierze Delta Squad, którzy walczą na obcej planecie z potwornymi istotami, zagrażającymi przetrwaniu ludzkości. Cała nadzieja tkwi w Marcusie Fenixie oraz jej drużynie od zadań specjalnych. W przeszłości prawa do tytułu nabyła wytwórnia New Line Cinema, ale projekt nie doszedł do skutku. Adaptację mieli przygotować m.in. Chris Morgan i Scott Stuber.

Warto zaznaczyć, że innymi growymi adaptacjami, przy których pracuje obecnie Netflix, są “Assassin’s Creed”, “Sonic Prime” oraz “BioShock”.

Previous Article
Crooked Man

Spin-off "Obecności", "Crooked Man", jednak nie powstanie. Potwierdza James Wan

Next Article
Devotion Zwiastun

"Devotion" - zwiastun filmu z Jonathanem Majorsem i Glenem Powellem

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share