Adaptacja “Gears of War” na Netfliksie. Powstanie i film, i serial

Gears of War Netflix
Gears of War Netflix szykuje adaptację gry / Foto: SargeThePlayer – kanał na YouTubie

Netflix podejmie się adaptacji kultowej serii gier komputerowych “Gears of War”. Hitowa strzelanka doczeka się dwóch osobnych projektów, które ujrzymy na platformie giganta streamingowego – w planach są i film pełnometrażowy, i serial.

Gears of War Netflix przygotuje dwie adaptacje gry – filmową i serialową

Od premiery pierwszej oficjalnej gry z serii “Gears of War” minęło wczoraj szesnaście lat. Z tej okazji Netflix zapowiedział, że wystartowały prace nad serialem i filmem adaptującym kultową sagę. Serial będzie animacją dla dorosłych, film – pełnym metrażem. W realizację tych projektów zaangażowane będzie studio The Coalition, które w przeszłości tworzyło gry “GoW”.

Gigant VOD zaznacza też, że chciałby, aby w przyszłości powstały kolejne filmowo-serialowe odsłony “Gears of War” i opowiedziane zostały “kolejne historie”. Czy jest na to szansa – dowiemy się dopiero po premierze wspomnianych adaptacji, z racji że Netflix coraz chętniej dzieli się z mediami swoimi wynikami streamingowymi.

Bohaterami serii “Gears of War” są żołnierze Delta Squad, którzy walczą na obcej planecie z potwornymi istotami, zagrażającymi przetrwaniu ludzkości. Cała nadzieja tkwi w Marcusie Fenixie oraz jej drużynie od zadań specjalnych. W przeszłości prawa do tytułu nabyła wytwórnia New Line Cinema, ale projekt nie doszedł do skutku. Adaptację mieli przygotować m.in. Chris Morgan i Scott Stuber.

Warto zaznaczyć, że innymi growymi adaptacjami, przy których pracuje obecnie Netflix, są “Assassin’s Creed”, “Sonic Prime” oraz “BioShock”.

Previous Article
Crooked Man

Spin-off "Obecności", "Crooked Man", jednak nie powstanie. Potwierdza James Wan

Next Article
Devotion Zwiastun

"Devotion" - zwiastun filmu z Jonathanem Majorsem i Glenem Powellem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share