“Devotion” – zwiastun filmu z Jonathanem Majorsem i Glenem Powellem

Devotion Zwiastun
Devotion Zwiastun filmu / Foto: Black Label, STX Entert., Sony Pictures, Stage 6

Pod koniec miesiąca swoją premierę kinową zaliczy film “Devotion” z udziałem Jonathana Majorsa i Glena Powella. Jest to dramat biograficzny z akcją osadzoną w latach pięćdziesiątych podczas wojny koreańskiej. Reżyseruje J. D. Dillard.

Devotion Zwiastun dramatu wojennego z Powellem i Majorsem

Film opowie autentyczną historię pilotów myśliwców – Jesse’ego Browna oraz Toma Hudnera. Pierwszego z elitarnych wojskowych zagrał Jonathan Majors, a drugiego – Glen Powell. Co ciekawe, Powell dopiero co wcielił się w pilota w kasowym przeboju “Top Gun: Maverick”, gdzie partnerował Tomowi Cruise’owi. Z kolei koordynatorem scen kaskaderskich na planie był Kevin LaRosa, który wcześniej pracował właśnie przy “Mavericku”.

Hudner i Brown byli najsłynniejszymi skrzydłowymi amerykańskiej marynarki wojennej w czasie wojny w Korei. Brown był pierwszym czarnoskórym pilotem w historii marynarki wojennej USA. W filmie “Devotion” pojawi się też inna postać autentyczna – aktorka Elizabeth Taylor. Słynną gwiazdę Hollywood zagrała Serinda Swan. Żołnierze amerykańscy ponoć poznali Taylor podczas swojej wizyty w Cannes.

W obsadzie dramatu wojennego znajdują się także Joe Jonas, Christina Jackson, Thomas Sadoski, Daren Kagasoff, Spencer Neville oraz Nick Hargrove.

Reżyser “Devotion”, J. D. Dillard, ma w swoim dorobku między innymi “Wyspę przetrwania” oraz odcinki seriali “Utopia” czy “Outsider”. Scenariusz filmu bazuje na książce “Devotion: An Epic Story of Heroism, Friendship, and Sacrifice” autorstwa Adama Makosa.

Dramat ma już za sobą obieg festiwalowy – był pokazywany na festiwalach w Toronto, Gandawie, Hamptons czy Montclair. 23 listopada odbędzie się premiera kinowa w USA i Kanadzie. O polskiej dystrybucji nic obecnie nie wiadomo.

Previous Article
Gears of War Netflix

Adaptacja "Gears of War" na Netfliksie. Powstanie i film, i serial

Next Article
Ballerina Keanu Reeves

Keanu Reeves wystąpi w filmie "Ballerina" z Aną de Armas

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share