Sofia Coppola producentką filmu o tematyce LGBTQ, “Fairyland”

Fairyland Sofia Coppola
Fairyland – Sofia Coppola wyprodukuje nowy film / Foto: Wikimedia Commons

Sofia Coppola wspólnie z wytwórnią American Zoetrope zrealizuje film pt. “Fairyland”, który będzie adaptacją książki Alysii Abbott o tym samym tytule. Bohaterami dramatu obyczajowego będą ojciec i córka żyjący w San Francisco lat 70. i w latach 80., w czasie epidemii AIDS.

Fairyland Sofia Coppola zekranizuje doskonale ocenioną książkę

Książka, która ma formę pamiętnika, ukazała się w 2013 roku. Sofia Coppola przyznała, że jest wielką fanką tego wydawnictwa i stwierdziła: “To bardzo słodkie i wyjątkowe love story, którego bohaterami są córka i jej tato. Myślę, że w moich rękach powstanie film angażujący i poruszający, który podejmie rzadko ruszany w kinie temat.”

Po nabyciu praw do filmowej adaptacji “Fairyland” Coppola niemal od razu przystąpiła do prac nad scenariuszem. Była jednak krytyczna wobec siebie i postanowiła przepisać skrypt przy współpracy z Andrew Durhamem. Dziś wiemy już, że Coppola nie zajmie stanowiska reżyserskiego – wyręczy ją w tym właśnie Durham. Duet wyprodukuje “Fairyland” wspólnie z: Gregiem Lauritano, Sieną Oberman i Laure Sudreau. Producentami wykonawczymi będą m.in. Alysia Abbott, Roman Coppola, Ryan Hamilton oraz Nicole Alexandra Shipley.

Polski tytuł pamiętnika Abbott to “Tęczowe San Francisco. Wspomnienia o moim ojcu”. Bohaterami filmu będą Alysia Abbott oraz jej ojciec – biseksualny aktywista społeczny i poeta, Steve Abbott. Będzie to kino inicjacyjne o dorastaniu bez matki, w środowisku osób queerowych za czasów Harveya Milka.

Alysia Abbott wyznała, że jest zachwycona tym, że film “Fairyland” nakręci właśnie Andrew Durham, ponieważ sam jest on gejem i jego ojciec także zmarł z powodu AIDS. “Andrew dał mi słowo, że kręcąc adaptację, wykaże się dużą wrażliwością” – zapewnia kobieta.

Będzie to debiut reżyserski Durhama, który wcześniej kręcił tylko krótkie metraże. Dorobek reżyserski Sofii Coppoli zamyka komediodramat “Na lodzie” (2020) z Billem Murrayem. Projekt był nominowany do Złotego Globu.

Obsadę “Fairyland” zasilają: Scoot McNairy (zagra Steve’a Abbotta), Emilia Jones (grająca Alysię), Cody Fern, Geena Davis, Adam Lambert i Bella Murphy.

Previous Article
Rebel Moon: Part 2

Zack Snyder zdradził plany na swój nowy projekt. To film Netfliksa

Next Article
Megalopolis Aubrey Plaza

Aubrey Plaza gwiazdą nowego filmu Francisa Forda Coppoli

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share