Sofia Coppola producentką filmu o tematyce LGBTQ, “Fairyland”

Fairyland Sofia Coppola
Fairyland – Sofia Coppola wyprodukuje nowy film / Foto: Wikimedia Commons

Sofia Coppola wspólnie z wytwórnią American Zoetrope zrealizuje film pt. “Fairyland”, który będzie adaptacją książki Alysii Abbott o tym samym tytule. Bohaterami dramatu obyczajowego będą ojciec i córka żyjący w San Francisco lat 70. i w latach 80., w czasie epidemii AIDS.

Fairyland Sofia Coppola zekranizuje doskonale ocenioną książkę

Książka, która ma formę pamiętnika, ukazała się w 2013 roku. Sofia Coppola przyznała, że jest wielką fanką tego wydawnictwa i stwierdziła: “To bardzo słodkie i wyjątkowe love story, którego bohaterami są córka i jej tato. Myślę, że w moich rękach powstanie film angażujący i poruszający, który podejmie rzadko ruszany w kinie temat.”

Po nabyciu praw do filmowej adaptacji “Fairyland” Coppola niemal od razu przystąpiła do prac nad scenariuszem. Była jednak krytyczna wobec siebie i postanowiła przepisać skrypt przy współpracy z Andrew Durhamem. Dziś wiemy już, że Coppola nie zajmie stanowiska reżyserskiego – wyręczy ją w tym właśnie Durham. Duet wyprodukuje “Fairyland” wspólnie z: Gregiem Lauritano, Sieną Oberman i Laure Sudreau. Producentami wykonawczymi będą m.in. Alysia Abbott, Roman Coppola, Ryan Hamilton oraz Nicole Alexandra Shipley.

Polski tytuł pamiętnika Abbott to “Tęczowe San Francisco. Wspomnienia o moim ojcu”. Bohaterami filmu będą Alysia Abbott oraz jej ojciec – biseksualny aktywista społeczny i poeta, Steve Abbott. Będzie to kino inicjacyjne o dorastaniu bez matki, w środowisku osób queerowych za czasów Harveya Milka.

Alysia Abbott wyznała, że jest zachwycona tym, że film “Fairyland” nakręci właśnie Andrew Durham, ponieważ sam jest on gejem i jego ojciec także zmarł z powodu AIDS. “Andrew dał mi słowo, że kręcąc adaptację, wykaże się dużą wrażliwością” – zapewnia kobieta.

Będzie to debiut reżyserski Durhama, który wcześniej kręcił tylko krótkie metraże. Dorobek reżyserski Sofii Coppoli zamyka komediodramat “Na lodzie” (2020) z Billem Murrayem. Projekt był nominowany do Złotego Globu.

Obsadę “Fairyland” zasilają: Scoot McNairy (zagra Steve’a Abbotta), Emilia Jones (grająca Alysię), Cody Fern, Geena Davis, Adam Lambert i Bella Murphy.

Previous Article
Rebel Moon: Part 2

Zack Snyder zdradził plany na swój nowy projekt. To film Netfliksa

Next Article
Megalopolis Aubrey Plaza

Aubrey Plaza gwiazdą nowego filmu Francisa Forda Coppoli

Related Posts
Total
0
Share