Co za otwarcie! “Pierścienie Władzy” z rekordowym wynikiem na Prime Video

Władca Pierścienie: Pierścienie Władzy Rekord
Władca Pierścienie: Pierścienie Władzy Rekord oglądalności / Foto: Amazon Prime Video, Tolkien Estate, New Line

To było do przewidzenia. Serial “Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”, który zadebiutował na platformie Prime Video 2 września (także w Polsce), okazał się globalnym hitem. Amazon właśnie podzielił się oficjalnymi wynikami oglądalności. Robą kolosalne wręcz wrażenie.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Rekord oglądalności na Prime Video

Amazon ujawnił, że pierwszy odcinek “Pierścieni Władzy” był oglądany na Prime Video z 25 mln kont w ciągu zaledwie pierwszego dnia od premiery. To oficjalnie najlepszy wynik otwarcia na tej platformie streamingowej w całej historii jej działania. Wynik mógłby wpędzić w kompleksy niektóre seriale innego giganta – Netfliksa.

Jennifer Salke, prezes Amazon Studios, powiedziała: “To dość pasuje rozmiarowi książek Tolkiena, które przecież uchodzą za najbardziej popularne w dziejach i dały początek gatunkowi fantasy. To dla nas bardzo dumny moment.”

W piątek serial “Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” zadebiutował w ponad 240 krajach i regionach dookoła świata – między innymi w Polsce. “Wall Street Journal” podaje, że produkcja serialu wyniosła bajońskie 715 mln dolarów, a inne źródła szacują, że budżet mógł sięgać nawet od 750 mln do około 1 mld. “Pierścienie Władzy” są oficjalnie i niezaprzeczalnie najdroższym serialem w historii telewizji i serwisów VOD.

Amazon musiał zapłacić aż 250 mln USD, zanim przyznano mu prawa do adaptacji tolkienowskiego klasyku.

Wynik otwarcia jest imponujący, nie wiadomo natomiast, jak bardzo przebił poprzedni rekord, bo Amazon nie dzieli się zazwyczaj statystykami dotyczącymi oglądalności.

W megaprodukcji Amazon Prime Video występują między innymi Robert Aramayo, Morfydd Clark, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Maxim Baldry i Owain Arthur. Serial będzie nadawany przez osiem odcinków pierwszego sezonu, aż do 14 października.

Previous Article
One Life Helena Bonham Carter

Helena Bonham Carter w dramacie wojennym z Anthonym Hopkinsem

Next Article
Thunderbolts Florence Pugh

"Thunderbolts": Florence Pugh powróci w roli Yeleny Belovej w filmie MCU

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share