Paul Walker z gwiazdą na Alei Sław. Pośmiertna nagroda dla filmowego Briana z “F&F”

Paul Walker
Paul Walker z własną gwiazdą przy Alei Sławy / Foto: Wikimedia Commons, Flickr

Paul Walker jest jednym z aktorów, którzy otrzymają własną gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Sław. Tragicznie zmarły artysta, znany z serii “Szybcy i wściekli”, zostanie pośmiertnie uhonorowany za swój wpływ na popkulturę.

Paul Walker z własną gwiazdą przy Alei Sław

W 2023 roku własną gwiazdę na Alei Sławy otrzymają dwaj zmarli artyści – aktor Paul Walker i wokalistka Jenni Rivera. Tego zaszczytu dostąpi także blisko dwadzieścia innych sław. Będą to między innymi: Bill Pullman, Uma Thurman, Vince Vaughn, John Waters, Ellen Pompeo, bracia Jonas, Lenny Kravitz, Blake Shelton, Ludacris, Irving Azoff, Mindy Kaling i Juanita Moore.

Panel wyborczy Alei Sław wyłonił szczęśliwców z grona ponad stu nominowanych kandydatów. Szczególną uwagę zwraca nazwisko Paula Walkera, który zmarł tragicznie pod koniec listopada 2013 roku, w wypadku samochodowym.

Urodzony w 1973 r. Walker zmarł, mając czterdzieści lat. Gwiazdor zaczynał karierę od gościnnej roli w “Autostradzie do nieba”, a następnie pojawił się jako “Profesor” Bennett w komediowym horrorze dla młodszych widzów “Potwór z szafy”. W tym samym filmie grali John Carradine, Kevin Peter Hall i Fergie z zespołu Black Eyed Peas.

Walker był dziecięcym aktorem, a w latach 90. pojawił się w kilku młodzieżowych hitach (“Cała ona”, “Luz blues”, “Sekta”). Przełomem okazała się kreacja Briana O’Connera w “Szybkich i wściekłych” z 2001 r. – potem Walker wystąpił jeszcze w pięciu odsłonach tej kultowej serii.

Walker grał też w “Sztandarze chwały” Clinta Eastwooda, w “Potędze strachu” z Johnnym Messnerem i Verą Farmigą oraz w dramacie kryminalnym “Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych”.

Previous Article
Westworld Sezon 4 Zwiastun

Zwiastun serialu "Westworld" - sezonu 4. Powrót, na który czekają wszyscy

Next Article
Tulsa King Zwiastun

Pierwszy zwiastun serialu "Tulsa King" z Sylvestrem Stallone'em

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share