Jarosław Jakimowicz broni “polskich wartości” i zrywa tęczową flagę z chorągwi

Jarosław Jakimowicz
Jarosław Jakimowicz walczy z tęczą / Foto: Wikimedia Commons

Jarosław Jakimowicz (“Zenek”, “Młode wilki”) zamieścił w sieci nagranie, na którym zrywa tęczową flagę, zawieszoną na budynku tuż obok polskiej – biało-czerwonej. 52-latek postanowił “zainterweniować”, bo właściciele flagi “nie szanowali” patriotycznych wartości. Nagranie z udziałem aktora zostało negatywnie ocenione w sieci.

Jarosław Jakimowicz znów budzi wokół siebie kontrowersje

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na wielu budynkach wywieszono chorągiewki z biało-tęczowymi flagami. I choć nie wzbudziło to napadu złości u Jakimowicza, poważnie zdenerwował go widok powiewającej przy czyimś oknie flagi w kolorach tęczy. Symbol wiązany jest ze społecznością LGBTQ, wobec której Jakimowicz żywi uprzedzenia – wielokrotnie informował o tym na antenie propagandowej Telewizji Polskiej, z którą związany jest jako prezenter.

Jakimowicz przechadzał się ulicą Belwederską w Warszawie, kiedy zauważył, że przy jednym z budynków tęczowa i polska flaga zawieszone są tuż obok siebie. Postanowił wyrazić swoje oburzenie w nagranym filmiku – trafił on do social mediów. Słyszymy, jak zaczepia parę policjantów i informuje, że od dwóch dni próbuje interweniować w sprawie “kontrowersyjnej” flagi. Jego skargi przez nikogo nie zostały potraktowane na poważnie.

Jakimowicz zauważa, że w Polsce należy “szanować pewną procedurę barw”, a także, że w naszym kraju “jest pewien rytuał, obowiązek szanowania flagi”. Oczywiście polskiej, bo tęczowa “obraża” aktora.

W filmiku Jakimowicz kontynuuje swój wywód o obrazie uczuć, używając niecenzuralnych słów. Pożycza krzesło z pobliskiej restauracji, staje na nim, zrywa flagę w kolorach tęczy. Dodaje: “Młodzież się cieszy, ale już niedługo będzie jej to dane”. Ostatecznie flagę – która nie jest jego własnością – nazywa “g***em”.

Na oficjalnym profilu Tygodnika NIE w serwisie Twitter zachowanie Jakimowicza spotkało się z wieloma negatywnymi komentarzami.

Previous Article
Heaven in Hell Simone Susinna

Simone Susinna, Magdalena Boczarska i Janusz Chabior gwiazdami filmu "Heaven in Hell"

Next Article
Pani Basia Data premiery

"Pani Basia" - krótki metraż w reżyserii Pawła Deląga. Data premiery, fabuła, obsada

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share